Šeštadienis, 14 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosViešoji pirtis duris turėtų praverti rugsėjį

Viešoji pirtis duris turėtų praverti rugsėjį

Varėnos miesto viešoji pirtis kai kuriems gyventojams – neatsiejama gyvenimo dalis; štai į „Merkio kraštą“ atėjęs varėniškis Antanas Radžius ne vieną dešimtmetį buvo ištikimas viešosios pirtelės Varėnoje lankytojas, tačiau dabar senjoras stebisi, kodėl pirtis nedirba – juk karantinas baigėsi?..

88-rių metų amžiaus varėniškis Antanas Radžius „Merkio kraštui“ pasakojo, kad į Varėnos miesto viešąją pirtelę pasikaitinti ateidavo daugybę metų. Ir nors viešosios pirtys, skirtos asmenų higienos poreikiams tenkinti, net ir per karantiną galėjo teikti paslaugas, J. Basanavičiaus gatvėje esanti pirtelė nuo praėjusių metų lapkričio 20 dienos ligi šiol pirtininkams taip ir neatvėrė durų. „Žmonės laukia, kada gi atsidarys, seneliai nori pasiprausti. Čia iš visų kaimų gyventojai suvažiuodavo, net ir iš Alytaus. Kainuodavo senjorams 74 centus, bet sutikčiau sumokėti ir 3 eurus, kad tik ta pirtis vėl veiktų. Kiekvieną šeštadienį einu patikrinti, ar jau dirba. Trys savaitės, kaip baigėsi karantinas, o pirties kaip nėra, taip nėra“, – sakė A. Radžius.

Štai praėjusių metų lapkričio 27 dienos „Merkio krašto“ straipsnyje „Varėniškiai pasigedo pirties“ irgi rašėme sulaukę varėniškio skambučio: vyras klausė, kodėl viešoji pirtis nedirba, nors Vyriausybė būtent tokių pirčių veiklos karantino metu neuždraudė. Tąkart „Merkio krašto“ pakalbintas Varėnos rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas Egidijus Zaleskis paaiškino, kad dėl miesto viešosios pirties veiklos yra atsakinga savivaldybės kontroliuojama bendrovė „Varėnos šiluma“, tačiau E. Zaleskis taip pat buvo įsitikinęs, kad į pirtį vėl priimti gyventojus būtų pernelyg rizikinga.

Tuo tarpu su „Merkio kraštu“ bendravęs „Varėnos šiluma“ l. e. p. direktorius Jonas Endrikis teigė nusprendęs kuriam laikui užverti pirties duris sparčiai daugėjant koronavirusu rajone užsikrėtusių žmonių. J. Endrikis anuomet sakė, kad pasikaitinti pirtelėje gyventojai ir vėl galės, „kai palengvės situacija“.

Po 8 mėnesių, nuo šių metų liepos 1 dienos, karantinas buvo atšauktas, o ir sergamumas koronavirusu rajone gerokai sumažėjo, mat tik retkarčiais užfiksuojama vos po vieną naują susirgimą, kai tuo tarpu prieš keletą mėnesių užsikrėtusieji buvo skaičiuojami kone dešimtimis.

Ketina atidaryti rugsėjį

„Merkio kraštas“ vėl susisiekė su „Varėnos šilumos“ l. e. p. direktoriumi J. Endrikiu. „Bijau suklaidinti, nes pats nelabai žinau. Kiek supratau, rajono taryba turėtų svarstyti dėl jos likimo. Nenorėčiau plačiau komentuoti“, – sakė J. Endrikis.

„Merkio krašto“ dėl to vėl pakalbintas Varėnos rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas E. Zaleskis net nusistebėjo, kad pirtis vis dar nedirba. „Buvome parengę sprendimą dėl pirties, bet jis pareikalavo detalesnės analizės, todėl jį išėmėme iš darbotvarkės. Bet jeigu draudimų nėra, tai pirtį būtų galima atidaryti“, – teigė pašnekovas, pažadėjęs pats dar kartą susisiekti su „Varėnos šiluma“.

Netrukus „Merkio kraštui“ perskambinęs E. Zaleskis tikino, kad pasikaitinti pirtelėje gyventojai greičiausiai galės nuo rugsėjo. „Jeigu nebus kažkokių apribojimų, planuojama pirtį atidaryti nuo rugsėjo 1 dienos. Dabar vasara, karšta, ir taip yra kur nusimaudyti. O atidaryti pirtį dėl pramogos neverta“, – komentavo Turto valdymo skyriaus vedėjas E. Zaleskis.

Evelina Petrušytė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai