Šeštadienis, 7 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosVietoj 100 eurų uždarbio – trisdešimt kartų didesnė bauda

Vietoj 100 eurų uždarbio – trisdešimt kartų didesnė bauda

Sėkmė nusisuko nuo dviejų Baltarusijos piliečių, bandžiusių į Lietuvą pėsčiomis
pernešti nemažą kiekį kontrabandinių cigarečių – jiems sutrukdė Valstybės sienos
apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko užkardos
pareigūnai, sučiupę baltarusius Kaniavos seniūnijos Katros kaime…

Suviliojo lengvas uždarbis

Baudžiamąją bylą dėl dviejų kontrabandininkų baltarusių veiklos išnagrinėjo Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai. Kontrabandininkų porelė teisinosi susigundžiusi lengvu uždarbiu – jiems buvo pažadėta po 100 eurų už tai, kad iš Baltarusijos į Lietuvą nuneš 3000 pakelių cigarečių „Fest“, kurių vertė yra 11 tūkst. 211 eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu nenustatyti asmenys dar Baltarusijoje vyriškiams, kaip šie sakė, ant pečių uždėjo į juodos spalvos polietileną suvyniotus stačiakampio formos ryšulius, kurie tarpusavyje buvo sutvirtinti savadarbiais „naščiais“, o truputį palydėję gilyn į mišką liepė perbristi Katros upę, priėjus žvyrkelį, nelegalų krovinį palikti ir grįžti atgal. Mobiliuosius telefonus bei asmens tapatybės dokumentus baltarusiams buvo įsakyta palikti namie.

Planas neišdegė

Cigaretėmis nešini baltarusiai toli nenužygiavo, mat, iki žvyrkelio belikus maždaug pusšimčiui metrų, miško tankmėje pasigirdo: „Stot! Valstybės sienos apsaugos tarnyba!“

Vietovę apžiūrėję Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko užkardos pasieniečiai ant Katros upės kranto, kur driekiasi valstybės sienos tarp Baltarusijos ir Lietuvos linija, aptiko kontrabandos gabenimo pėdsakų, taip pat rado per Katros upę užverstą medį, kad būtų galima lengviau kirsti valstybės sieną.

Gudrus baltarusių planas praturtėti po 100 eurų neišdegė, priešingai – smarkiai rizikuodami jie patyrė didelių nuostolių, mat Aytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai baltarusiams skyrė solidžias baudas – kiekvienam po 2800 eurų. Teismas taip pat įpareigojo konfiskuotas cigaretes bei savadarbės gamybos naščius sunaikinti teisės aktų nustatyta tvarka.

Baltarusija – didžiausias kontrabandinių rūkalų šaltinis

Lietuvos muitinės kriminalinės tarnybos duomenimis, vien per pirmąjį praėjusių metų pusmetį sulaikyta apie 11 tonų nelegalaus tabako ir 3,8 mln. pakelių cigarečių kontrabandos, bendra jų vertė – apytikriai 14,5 mln. eurų. Beveik visi sulaikyti nelegalūs rūkalai pagaminti Baltarusijoje, tai yra maždaug 82 proc. Didžioji dalis cigarečių kontrabandos (55 proc.) sulaikyta Baltarusijos pasienyje, o 45 proc. – jau mūsų šalies viduje.

Pernai Lietuvos pasieniečiai iš viso aptiko ir sulaikė rekordiškai daug kontrabandinių cigarečių – daugiau kaip 4,3 mln. pakelių. Tai didžiausias kiekis nelegalių rūkalų, sulaikytas per daugiau kaip du dešimtmečius.

Viena pagrindinių šešėlinės prekybos priežasčių, kaip manoma, – didelis tabako gaminių kainų skirtumas Lietuvoje ir Baltarusijoje. Pavyzdžiui, Baltarusijoje vidutinė mažmeninė populiariausių cigarečių pakelio kaina yra apie 80 euro centų, tuo tarpu Lietuvoje vienas pakelis kainuoja apie 4,2 euro. 

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai