Penktadienis, 5 liepos, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienos„Visai išprotėjo!“

„Visai išprotėjo!“

Motociklų savininkams miesto asfalto, regis, neužtenka – „Merkio kraštas“ gavo žinių, kad šių transporto priemonių vairuotojai įžūliai važinėja Žiežulio pažintiniu pėsčiųjų taku…

Jaučiasi nesaugiai
Bene 2 kilometrų ilgio pažintinį pėsčiųjų taką, vedantį iki pat Žiežulio ežero paplūdimio, yra pamėgę varėniškiai ir jų svečiai, norintys pailsėti ir pabūti gamtoje. Tuo taku kasdien vaikščioja daugybė žmonių: vieni bėgioja krosą, kiti vedžioja šunis, treti ateina su vaikais, o varėniškė Rita (pavardė redakcijai žinoma) kiekvieną vakarą šiuo taku vaikščioja su šiaurietiškomis lazdomis.
Ir štai visai neseniai ponią Ritą ne juokais išgąsdino pėsčiųjų taku praūžęs… motociklas. Kadangi moteris skundžiasi prasta klausa, artėjančios motorinės transporto priemonės ji sakė iš tolo nė negirdėjusi. Pasak redakcijos interesantės, tai jau ne pirmas kartas, kai motociklininkai važinėja Žiežulio taku, ir todėl vaikštinėtojams čia darosi nebesaugu. „Kai motociklas prazvimbė pro šalį, net krūptelėjau. Juk pilna pėsčiųjų, dviratininkų, šeimų su vaikais. O jeigu atsitiks kokia nelaimė? Greitai pravažiuodamas motociklas gali ką nors sužeisti. Baisu net pagalvoti… Būna, kad kas ir šunį vedasi, tai irgi gali užkliudyti, kas tuomet bus kaltas? Negi neužtenka kelių?.. Visai išprotėjo! O gal aš kažko nežinau, gal motociklininkams viskas galima? Turbūt pėsčiųjų taku jiems važinėti įdomiau“, – pasakojo praėjusį pirmadienį „Merkio kraštui“ mūsų skaitytoja Rita.
Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės komentaras
Varėniškės nerimas visiškai suprantamas, todėl kreipėmės į Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vedėją Kristiną Janulevičienę. Jos teigimu, Žiežulio take vietos turi pakakti ir pėstiesiems, ir dviratininkams, ir netgi kai kurių motorinių transporto priemonių vairuotojams.
„Kartais transporto priemonės atrodo kur kas galingesnės, negu iš tiesų yra. Žiežulio takas yra įvardintas kaip pėsčiųjų, tačiau jo pradžioje yra ženklas, žymintis ne tik pėsčiųjų, bet ir dviračių taką. Tai reiškia, kad taku gali judėti ne tik pėstieji, bet ir dviračių, paspirtukų bei kitų elektrinių mikrojudumo priemonių vairuotojai, jeigu jų transporto priemonės variklio galia neviršija vieno kilovato. Kita vertus, jeigu transporto priemonės, važiuojančios pėsčiųjų taku, galia viršija šią normą, jos vairuotojui gresia atsakomybė dėl kelio ženklų ar ženklinimo nesilaikymo“, – aiškino K. Janulevičienė.
Administracinių nusižengimų kodekso 417 straipsnio „Kelio ženklų, žmonių vežimo reikalavimų nesilaikymas ar kitas Kelių eismo taisyklių pažeidimas“ 1-oji dalis numato, kad už kelio ženklų ar ženklinimo nesilaikymą gresia bauda nuo 30 iki 90 eurų.
Pagal Kelių eismo taisyk-les dviratė motorinė transporto priemonė priskiriama dviračiui, jeigu jos greitis yra iki 25 kilometrų per valandą, o variklio galia neviršija 1 kilovato. Tokiai transporto priemonei galima važiuoti tiek dviračių takais, tiek šaligatviais bei automobilių keliais. Be to, ją gali vairuoti nepilnamečiai nuo 16 metų amžiaus, nuo 14 metų amžiaus – išklausę mokymo kursą ir gavę išduotą pažymėjimą.
Žiežulio pėsčiųjų taką žada stebėti Varėnos policija
„Merkio kraštas“ pasikalbėjo ir su rajono savivaldybės vicemeru, Saugaus eismo komisijos pirmininku Alvydu Verbicku.
„Protu nesuvokiama. Pirmą kartą girdžiu tokį atvejį, tai yra kažkas nauja. Motociklui pėsčiųjų taku jokiais būdais negalima važiuoti. Tai yra tas pats, kas važiuoti šaligatviu. Tokiais atvejais, žinoma, reikėtų būti pilietiškiems ir, jeigu įmanoma, nufotografuoti bei iškart pranešti policijai“, – išklausęs „Merkio krašto“ žurnalistę teigė A. Verbickas, pažadėjęs įspėti ir policijos pareigūnus.
Netrukus vicemeras „Merkio kraštui“ pranešė visą informaciją perdavęs Varėnos rajono policijos komisariato viršininkui Sauliui Dabravolskui, kuris esą pažadėjo įtraukti Žiežulio taką į policijos pareigūnų patruliavimo maršrutų sąrašą. Pareigūnai turėtų patruliuoti pėsti.
Tą „Merkio kraštui“ patvirtino ir pats komisariato viršininkas S. Dabravolskas. „Aktyvinsime kontrolę Žiežulio pėsčiųjų taku, stebėsime situaciją. Jeigu informacija pasitvirtins, pėstiesiems iš tikrųjų gali būti nesaugu. Tačiau tokį skundą girdime pirmą kartą“, – pakomentavo S. Dabravolskas.
Evelina Kuliešė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai