Penktadienis, 19 balandžio, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosVisuomenės sveikatos biurui tenka aiškintis dėl atleistų darbuotojų

Visuomenės sveikatos biurui tenka aiškintis dėl atleistų darbuotojų

Mūsų skaitytojai pranešė, kad rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro naujoji direktorė nepelnytai atleidžia savo darbuotojus, dėl to esą nuo praėjusių metų kovo darbo neteko net 6 žmonės, tad apie tai „Merkio kraštas“ pasikalbėjo ir su pačia visuomenės sveikatos biuro direktore Karolina Matukyniene, ir su savivaldybės gydytoja Dalia Kitavičiene…

Įtarė savivaliavimą
Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras gyventojų akiratin patenka nebe pirmą kartą. Antai prieš ketverius metus mūsų skaitytojai prašė sužinoti, kodėl minėtosios biudžetinės įstaigos kolektyve vis keičiasi nauji darbuotojai, o į sveikatos specialistų pareigas priimami visai su šia sritimi nesusiję asmenys. Apie tai rašėme 2020 metų vasario 21 dienos „Merkio krašto“ straipsnyje „Kas dirba Varėnos visuomenės sveikatos biure“.
Neseniai „Merkio kraštas“ vėl sulaukė net ne vieno skaitytojo prašymo pasidomėti to paties Visuomenės sveikatos biuro darbuotojų atleidimais: „Žmonės dėl to rašo peticijas ir savivaldybės gydytojai, ir rajono merui. Nuo praėjusių metų kovo dirbti pradėjusi naujoji direktorė atleido net 6 darbuotojus. Matyt, kažkam buvo pažadėta darbo vieta. Reikia viešinti tokius dalykus, nes tai nėra normalu“.
Nutrauktos 5-ios darbo sutartys
„Merkio kraštas“ pirmiausia kreipėsi į rajono tarybos Peticijų komisijos pirmininką Giedrių Samulevičių, ar jis gavo varėniškių peticiją dėl masiškai atleidžiamų darbuotojų Visuomenės sveikatos biure. „Dėl vienokių ar kitokių neteisybių reikėtų kreiptis į Antikorupcijos komisiją arba Kontrolės komitetą. Jie gali pradėti tyrimą, išsikviesti įstaigos vadovą“, – patarė G. Samulevičius. Tačiau rajono tarybos Antikorupcijos komisijos pirmininkė Angelė Malinovskienė ir Kontrolės komiteto pirmininkas Martynas Katelynas tikino tokių pranešimų nesulaukę ir nieko panašaus nenagrinėję.
Rajono mero priimamasis „Merkio kraštą“ taip pat informavo, kad skundų minėtuoju reikalu nėra gauta.
Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė K. Matukynienė „Merkio kraštui“ prisipažino, kad jai einant pareigas, darbą įstaigoje iš tiesų baigė 5 darbuotojai. Direktorės paaiškinimu, nors biurai priklauso savivaldybėms, jų finansavimą užtikrina valstybė, tad su kai kuriais darbuotojais atsisveikinta dėl apkarpyto biudžeto, tuo tarpu kiti pasitraukė savo noru arba buvo atleisti dėl prastų darbo rezultatų.
„Kadangi mažėja biurų finansavimo, teko optimizuoti darbo procesus ir atsisakyti kai kurių pareigybių. Kiti darbuotojai nusprendė keisti profesinę kryptį. Vienai darbuotojai trūko kompetencijų, negebėjo atlikti visų savo pareigybės funkcijų. Jai buvo labai sunku, todėl visais būdais stengiausi padėti, bet darbuotoja rodė per mažai motyvacijos ir iniciatyvos ko nors išmokti“, – kalbėjo K. Matukynienė.
Šiuo metu Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure dirba 10 darbuotojų: direktorė, administratorė, mitybos specialistė, 6 visuomenės sveikatos specialistai (3 iš jų vykdo sveikatos priežiūrą mokyklose, dar 2 – visuomenės sveikatos stiprinimą, 1 – visuomenės sveikatos stebėseną) ir valytoja.
Įstatymo nepažeidė
Tuo tarpu savivaldybės gydytoja Dalia Kitavičienė teigė sulaukusi skambučių dėl vieno Visuomenės sveikatos biuro darbuotojo atleidimo: „Tai nebuvo paties darbuotojo kreipimasis ir to negalėčiau pavadinti skundu, labiau pokalbiu ir klausimu bei nuogąstavimu, ar po šio darbuotojo atleidimo bus užtikrintas paslaugų teikimas. Situacija iškart buvo aptarta su Visuomenės sveikatos biuro direktore Karolina Matukyniene. Direktorė patikino, kad paslaugos, dėl kurių buvo išreikšti nuogąstavimai, bus užtikrinamos ateityje, o darbo santykių nutraukimas yra susijęs su darbuotojo profesinėmis kompetencijomis“.
Anot savivaldybės gydytojos, nuo pernai kovo iki šių metų darbo sutartys buvo nutrauktos iš viso su 5-iais savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojais: 4 išėjo savo iniciatyva arba bendru susitarimu, 1 – darbdavio valia. D. Kitavičienės įsitikinimu, Visuomenės sveikatos biuro direktorė Darbo kodekso nuostatų nepažeidė.
Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai