Šeštadienis, 14 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosVRK atmetė Varėnos socialdemokratų prašymą perskaičiuoti rinkėjų balsus

VRK atmetė Varėnos socialdemokratų prašymą perskaičiuoti rinkėjų balsus

Praėjusį penktadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nepatenkino Socialdemokratų partijos Varėnos skyriaus prašymo perskaičiuoti šiuose savivaldos rinkimuose Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“, politinio komiteto „Drauge su Jumis“ ir Socialdemokratų partijos kandidatų į Varėnos rajono savivaldybės tarybą gautus rinkėjų balsus…

Pagrindinis šio Socialdemokratų partijos Varėnos skyriaus prašymo argumentas, kaip pažymėjo Varėnos rajono rinkimų apygardą kuruojanti VRK narė Jolita Baušytė kovo 10-ąją vykusiame VRK posėdyje, – „mažas balsų skirtumas“.

Mažas balsų skirtumas, arba „liekana tarp mandatų – 3 balsai“, kaip išsireiškė kitas VRK narys Justas Pankauskas, Varėnos socialdemokratams leido puoselėti viltį, kad po balsų perskaičiavimo jiems atsiras galimybė pasididinti dabar turimų vietų rajono taryboje skaičių dar vienu mandatu (nuo 6 iki 7 mandatų).

Tokiu atveju vieno mandato, arba vienos vietos rajono taryboje netektų kažkurie iš socialdemokratų konkurentų – politinis komitetas „Drauge su Jumis“, dabar turintis 9 vietas rajono taryboje, arba Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, pelniusi 2 mandatus.

Tačiau, kaip kalbėta VRK posėdyje, prašymų perskaičiuoti balsus yra gauta ir iš kitų šalies rinkimų apygardų, o „mažas balsų skirtumas“, VRK narės J. Baušytės vertimu, „nėra argumentas“, kaip ir „pralaimėjimas nėra argumentas“, juolab kad Varėnos apygardos rinkimų komisija jau buvo apsvarsčiusi socialdemokratų prašymą ir jo nepatenkino.

Tuo tarpu VRK narys J. Pankauskas pastebėjo, kad Varėnos skyriaus socialdemokratai ne tik prašo perskaičiuoti rinkėjų balsus, bet ir skundžiasi galimais pažeidimais savivaldos rinkimų metu Varėnos rinkimų apygardoje.

Kaip viskas vyko, VRK nariams nuotoliniu būdu labai detaliai išdėstė pati Varėnos apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Laima Denutienė, argumentavusi, kad visi skundai ar nesklandumai rinkimų metu buvo iš karto išsiaiškinti ir pažeidimų tikrai išvengta.

VRK pirmininkė Jolanta Petkevičienė, padėkojusi pranešėjai už „tokį labai išsamų ir nuoseklų paaiškinimą“, suteikė žodį irgi nuotoliniu būdu prie VRK posėdžio prisijungusiam Socialdemokratų partijos Varėnos skyriaus prašymo autorių atstovui, kandidatui į Varėnos rajono tarybą Martynui Katelynui, kuris, tiesą sakant, pasirodė nekaip.

Pirmiausia M. Katelynas suabejojo pačios VRK kompetencija sakydamas, kad „galbūt dėl informacijos gausos yra ne iki galo susipažinta su pateiktu prašymu“, po to teigė, jog socialdemokratų skundžiamus „galimus pažeidimus“ vienoje Varėnos rinkimų apylinkėje greičiausiai lėmė būtent toje apylinkėje palyginti „didelis rinkėjų aktyvumas“ rinkimų dieną, ir galop kandidatas į Varėnos r. valdžią ėmė ginčytis su VRK pirmininke J. Petkevičiene.

VRK nariai neslėpė, kad juos tiesiog pribloškė kandidato į Varėnos rajono savivaldybės tarybą neišmanymas.

„Išgirdom įvairių interpretacijų, ir liūdniausia, kad rinkėjų aktyvumas siejamas su galimais pažeidimais, – stebėjosi VRK narė J. Baušytė. – Mūsų, VRK, funkcija – skatinti rinkėjus balsuoti, būti pilietiškais, ir tai, ką aš dabar išgirdau – rinkėjų aktyvumą susieti su galimais pažeidimais – nežinau, kaip tai pavadinti. Tad koks turi būti suvokimas ir supratimas…“

J. Baušytei pritarė ir VRK narys Martynas Čerkauskas, ir VRK narė Olga Kilkinova, kurią, pasak jos, „labiausiai pribloškė du dalykai, kuriuos pasakė atstovas (M. Katelynas –red.)“.

„Aktyvumą sieti su pažeidimais – na, žinot, – neslėpė nuostabos kandidato į Varėnos rajono tarybos narius nekompetencija VRK narė. – Vadinasi, kuo mažiau aktyvumo, tuo mažiau pažeidimų, turbūt taip? Tada kam rinkimai apskritai reikalingi? Ir mes, kaip atstovas (M. Katelynas-red.) pasakė, nelabai čia įsigilinę, suprask – nemokam skaityti, nežinom, apie ką kalbama ir negalim spręst… Na, labai ačiū.“

VRK pirmininkei pasiūlius balsuoti, kad rinkėjų balsai nebūtų perskaičiuoti Varėnos rinkimų apygardoje, visi VRK nariai nubalsavo „už“. Taigi Socialdemokratų partijos Varėnos skyriaus prašymas buvo atmestas.

Visą kovo 10 dienos VRK posėdžio vaizdo ir garso įrašą su jame svarstytu Varėnos socialdemokratų prašymu galima peržiūrėti VRK internetinėje svetainėje adresu www.vrk.lt/VRK posėdžiai.

Mūsų inf. 

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai