Šeštadienis, 7 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosVydenių seniūnija – po didinamuoju stiklu

Vydenių seniūnija – po didinamuoju stiklu

Paskutiniajame (gegužės 24 dieną įvykusiame) rajono tarybos posėdyje intensyviai aptarinėtas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skirtų 150 tūkst. eurų panaudojimas – šie pinigai atiteko Vydenių seniūnijai, nors, kai kurių rajono tarybos narių įsitikinimu, jų turėjo gauti ir kitos rajono bendruomenės…

Ministerijos pinigais dalinsis dvi Vydenių seniūnijos bendruomenės

Trumpai priminsime, kad gegužės 5 dieną Krivilių kultūros centre Vydenių seniūnė Genė Ramaškienė pristatė seniūnijos 2021 metų veiklos ataskaitą. Tąkart pranešėja pasidžiaugė, kad patirtus nepatogumus dėl neteisėtų migrantų iš Baltarusijos, apgyvendintų buvusioje Vydenių mokykloje, kompensavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SAM), seniūnijai skyrusi net 150 tūkst. eurų (apie tai rašėme gegužės 10 d. „Merkio krašto“ str. „Apie savivaldybės „nelabai smagias atsakomybes“ ir kitus reikalus“).

Minėtieji 150 tūkst. eurų prisiminti ir prieš pusantros savaitės įvykusiame rajono tarybos posėdyje, kuriame savivaldybės administracijos Finansų ir investicijų skyriaus vedėja Svetlana Griškevičienė aiškino, kad galimybę teikti projektus dėl SAM lėšų panaudojimo „daugiakultūrinės aplinkos kūrimui“ turėjo visos rajono bendruomenės be išimties.

Apie tai, S. Griškevičienės patikinimu, buvo viešai informuota savivaldybės internetinėje svetainėje (balandžio 14 dieną – aut.) bei „Merkio krašto“ laikraštyje (deja, tokios informacijos savivaldybės tvarkomuose skyreliuose „Savivaldybės žinios“ šių eilučių autorei nepavyko rasti – aut.).

Taigi ministerijos skirtais pinigais dalinsis dvi Vydenių seniūnijos bendruomenės. „Savo pasiūlymus pateikė Vydenių ir Krivilių kaimų bendruomenės, su jomis vyko susitikimai ir aptartos galimos veiklos“, – sakė Finansų ir investicijų skyriaus vedėja.

Vydenių kaimo automobilių stovėjimo aikštelių, keliukų, privažiavimų remontui ir dalies tvenkinio išvalymui, kartu įrengiant paplūdimį bei tiltelį, numatyta skirti 78 500 eurų, o Krivilių kaimo krepšinio aikštelei įrengti bei šaligatviams, vedantiems link paplūdimio nutiesti, – 68 500 eurų. Šių planuojamų darbų protokolas viešai skelbiamas savivaldybės internetinėje svetainėje, skiltyje „Bendruomenės“.

Kaltino nuslėpus informaciją

Rajono tarybos opozicija, vertindama SAM padovanotą nemažą sumą pinigų dviem bendruomenėms, priekaištavo, kad kitos „bendruomenės informacijos negavo ir automatiškai iš šio proceso buvo pašalintos“.

Finansų ir investicijų skyriaus vedėjos S. Griškevičienės paaiškinimu, už nurodytų veiklų organizavimą atsakingas Žemės ūkio ir kaimo reikalų skyrius viską atliko teisės aktų nustatyta tvarka. Anot pranešėjos, iš pradžių diskutuota šiuos pinigus skirti tik toms seniūnijoms, kurios susidūrė su nelegaliais migrantais, „tačiau finansavimo apraše nenurodyta, kad būtent šioms tikslinėms grupėms turėtų būti skirtos lėšos, vadinasi, galėjo dalyvauti visi, todėl dalyvauti buvo kviečiamos visos bendruomenės“.

Tuo tarpu vieni rajono tarybos nariai, būdami bendruomenių pirmininkai, tikėjosi atskiro pakvietimo, nes esą „pabėgėlių buvo visame rajone“, kiti tvirtino, kad informacija apie galimybę teikti siūlymus nuo visų kitų rajono bendruomenių buvo nuslėpta, ir prašė paaiškinti, kodėl taip atsitiko.

S. Griškevičienė aiškino, kad raštu informuoti kiekvieną bendruomenę nėra būtina, o rajono meras Algis Kašėta priminė, jog nelegalūs migrantai rajone buvo apgyvendinti tik Vydenių buvusios mokyklos pastate. „Kaip žinia, Vydenių ir Krivilių bendruomenės labai aktyviai dalyvavo, sprendžiant su migrantais susijusias problemas“, – sakė A. Kašėta.

Evelina Kuliešė

Autorės nuotr.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai