Pirmadienis, 9 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosŽmoną pražudžiusį vyrą nuo kalėjimo išgelbėjo sesuo

Žmoną pražudžiusį vyrą nuo kalėjimo išgelbėjo sesuo

Kelyje Babriškės-Varėna-Eišiškės pernai įvyko skaudi nelaimė, pareikalavusi žmogaus gyvybės, tačiau baudžiamąją bylą šiemet išnagrinėję Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai autoavariją sukėluso vyro pasigailėjo…

Vienas žmogus žuvo, dar du sužeisti
Praėjusių metų vasarą automobilį „Opel Zafira“ kelyje Babriškės-Varėna-Eišiškės vairavęs vyriškis nepasirinko saugaus važiavimo greičio, dėl ko nesuvaldė savo transporto priemonės ir sukėlė avariją. Tąkart žuvo vienas žmogus, dar du – sužeisti.
Teisminio proceso metu „Opel Zafira“ vairuotojas prisipažino esąs kaltas ir supratęs, ką padarė. Jis papasakojo, kad tragedijos dieną su sutuoktine buvo nuvykęs aplankyti savo tėvų, o vakarop išsiruošė važiuoti namo. Kelio danga buvo drėgna, tad, jiems bevažiuojant, automobilis tapo nevaldomas, ėmė slysti ir trenkėsi į priešinga kryptimi važiavusį „Volvo XC 90“.
Įvykio metu žuvo šalia „Opel“ vairuotojo sėdėjusi jo žmona, nukentėjo ir dvi automobilio „Volvo“ keleivės. Vienai jų nustatyti šlaunikaulio, dubenkaulio ir žastikaulio lūžiai, kitai rimtesnių sužalojimų pavyko išvengti, o per autoavariją patirtos traumos teisme laikytos nesunkiomis ir nežymiomis. Tuo tarpu „Opel“ vairuotojui diagnozuoti daugybiniai šonkaulių lūžiai, trauminis pneumotoraksas, akiduobės dugno lūžis bei potrauminė amnezija.
Valstybinės teismo medicinos tarnybos Vilniaus skyriaus specialistai nustatė, kad autoavarijos metu žuvusiai „Opel“ vairuotojo sutuoktinei plyšo širdiplėvė, diafragma, blužnis, plautis, kepenys, inkstas, lūžo krūtinkaulis, moteris patyrė ir daug kitų sužalojimų.
Teismas pasigailėjo
Įvertinę ir išanalizavę proceso dalyvių parodymus bei kitus byloje surinktus įrodymus Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai padarė išvadą, kad kaltinamasis pažeidė Kelių eismo taisyklių 9 ir 127 punktus, kurie įpareigoja vairuotojus laikytis visų būtinų atsargumo priemonių ir nekelti pavojaus kitiems eismo dalyviams bei neviršyti leistino greičio.
Teismas pripažino „Opel“ vairuotoją kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 5 dalį: tas, kas vairuodamas kelių transporto priemonę pažeidė kelių eismo saugumo ar transporto priemonės eksploatavimo taisykles ir dėl to įvyko eismo įvykis, kuriame žuvo žmogus, baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.
Teismo posėdyje dalyvavusi kaltinamojo sesuo paprašė būti laiduotoja. Tokią galimybę numato Baudžiamojo kodekso 40 straipsnis. Laidavimo atveju teismas atleidžia kaltinamąjį nuo baudžiamosios atsakomybės. Laiduotoju gali būti kaltininko tėvai, artimieji giminaičiai ar kiti teismo pasitikėjimo verti asmenys.
Valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras prašė kaltinamąjį nuteisti laisvės atėmimu 3 metams, tačiau Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai mirtiną avariją sukėlusį vyrą nuo baudžiamosios atsakomybės atleido pagal laidavimą be užstato ir baudžiamąją bylą nutraukė. Jeigu kaltinamasis laidavimo metu padarys nusižengimą ar neatsargų nusikaltimą, teismas gali panaikinti sprendimą dėl atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės.
Teismas „Opel“ vairuotojui uždraudė 1 metus vairuoti kelių transporto priemones ir priteisė atlyginti 260 eurų proceso išlaidų, susijusių su transporto priemonių nuvežimu į automobilių saugojimo aikštelę.
Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai