Penktadienis, 20 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosKo trūksta mūsų gaisrininkams

Ko trūksta mūsų gaisrininkams

Šį antradienį įvykusiame jau paskutiniame šios kadencijos rajono tarybos posėdyje kartu su kitų savivaldybei priklausančių biudžetinių įstaigų ataskaitomis buvo pristatyta ir priešgaisrinės apsaugos tarnybos veiklos ataskaita už praėjusius metus; kalbėta, kad tarnybai šiuo metu dar trūksta 4 darbuotojų ir maždaug 50 tūkst. eurų jų atlyginimams…

Ugniagesių technika – bene pusšimčio metų senumo
Rajono taryba patvirtino Varėnos rajono savivaldybės priešgaisrinės apsaugos tarnybos veiklos ataskaitą, kurioje apžvelgti praėjusių metų rezultatai.
Varėnos rajono savivaldybės priešgaisrinės apsaugos tarnyba 2022 metų pabaigoje turėjo 7 ugniagesių komandas Merkinėje, Marcinkonyse, Valkininkuose, Perlojoje, Jasauskuose, Žilinuose ir Gudžiuose. Iš viso tarnyboje pernai gruodį dirbo 61 darbuotojas: 7 skyrininkai, 52 ugniagesiai-gelbėtojai ir 2 administracijos darbuotojai. Vidutinis jų visų amžius – 52 metai.
Priešgaisrinės apsaugos tarnyba pernai buvo sudariusi 20 veiklos sutarčių su savanoriais ugniagesiais, kurie gesina gaisrus ir vykdo pirminius gelbėjimo darbus, bei dar 2 veiklos sutartis su savanoriais ugniagesiais, organizuojančiais švietėjišką veiklą gaisrų prevencijos srityje. Aktyviausi – Marcinkonių, Merkinės, Perlojos, Gudžių, Žilinų ir Jasauskų ugniagesių komandose priskirti savanoriai ugniagesiai.
Rajono ugniagesių autoparke yra 10  transporto priemonių – 7 pagrindinės gaisrinės automobilinės cisternos, 2 rezervinės autocisternos bei 1 mikroautobusas. Absoliuti dauguma gaisrinės automobilių dar mena sovietmetį, seniausias iš jų – net 47 metų amžiaus, visi kiti – nuo 25 iki 38 metų amžiaus senumo, tarp jų yra ir gerai žinomi rusų gamybos GAZ’ai ir vienas dar ganėtinai naujas 3 metų senumo KAMAZA’S.
Daugiausia darbo turėjo Merkinės komanda
Merkinės ugniagesiai pernai į gaisrus ir kitas nelaimes skubėjo 68 kartus, Valkininkų – į 55 iškvietimus, Perlojos – į 52, Jasauskų – į 39, o Marcinkonių, Gudžių ir Žilinų ugniagesiai pernai gavo po 26 iškvietimus. Gaisruose nežuvo nė vienas žmogus (užpernai žuvo 2).
Pernai daugiausia gaisrų kilo dėl žmonių neatsargaus elgesio su ugnimi, netinkamai įrengtų krosnių dūmtraukių, elektros instaliacijos eksploatavimo taisyklių pažeidimų, taip pat neatsargaus rūkymo patalpose ir žolės deginimo.
Gaisrinėje įdarbinami ne visi
Svarstydami priešgaisrinės apsaugos tarnybos veiklos ataskaitą, rajono tarybos nariai tarnybos direktoriaus Ramūno Navicko klausė, ar netrūksta ugniagesių ir kiek kainuotų jų išlaikymas.
Tarnybos viršininko paskaičiavimais, šių metų sausio 1 dieną laisvų pareigybių iš viso buvo 4, o kad būtų galima įdarbinti naujus žmones, reikėtų 50 tūkst. eurų.
Rajono tarybos nariai teigė girdėję ir nusiskundimų, kad už savus pinigus baigusiųjų ugniagesių kursus tarnyba esą nenori įdarbinti.
„Kiekvienas asmuo kursus baigia savo noru, bet jokių sutarčių nepasirašome ir neįsipareigojame jų priimti į darbą“, – aiškino priešgaisrinės apsaugos tarnybos direktorius R. Navickas.
Paprašytas konkrečiai atsakyti, ar reikia tarnybai tų 4 ugniagesių, ar ne, tarnybos direktorius kalbėjo, kad „turėti pilnai sukomplektuotą ugniagesių komandą visada yra siekiamybė“.
Tuo tarpu rajono meras Algis Kašėta tikino, kad įstaiga „puikiai funkcionuoja“, tačiau iki tobulybės dar yra nemažai ką nuveikti: „Būtų gerai atnaujinti visą turimą techniką: transportą, pastatus. Visa tai yra daroma pagal finansines galimybes. Radome tragišką, apleistą ūkį su sena technika, uniforma ir panašiai, tačiau mūsų skirtos lėšos davė rezultatą. Kiekvienais metais tarnybos sąlygas geriname“.
Pernai už savivaldybės biudžeto lėšas tarnyba įsigijo vieną dėvėtą vidutinės klasės gaisrų gesinimo gaisrinį automobilį, kainavusį 30 tūkst. eurų ir priskirtą Perlojos ugniagesių komandai.
Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai