Sekmadienis, 8 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosNaujas 67 m gręžinys Varėnoje – nauda ir aplinkai

Naujas 67 m gręžinys Varėnoje – nauda ir aplinkai

Mūsų šalies požeminio mineralinio vandens ištekliai – didžiulė gamtos dovana. Ypač – Varėnoje. Šiame krašte po smėlynais glūdi vienas vertingiausių visoje šalyje natūralaus mineralinio vandens šaltinių. Varėnos rajone veiklą vykdantis „Neptūnas“, vykdydamas įsipareigojimus užtikrinti tvarų mineralinio vandens naudojimą, šiemet pradės eksploatuoti naują gręžinį.

67 gylio gręžinys Grūdos-Medininkų vandeningajame sluoksnyje jau yra išgręžtas, dabar vyksta baigiamieji infrastruktūros darbai ir tvarkomi paskutiniai dokumentai. Planuojama, kad pirmas buteliukas iš naujojo gręžinio su unikaliu, natūraliniu mineraliniu vandeniu vartotojus pasieks dar šiemet.

Natūraliam mineraliniam vandeniui Lietuvoje galioja aukšti išgavimo, mikroelementų technologijų standartai.

„Naujasis gręžinys ne tik juos visiškai atitinka, bet išpildo ir dar griežtesnius reikalavimus, kurie keliami mums kaip „Coca-Cola“ sistemos nariui. Nedarome kompromisų, kai kalbame apie aukščiausius kokybės ir higienos reikalavimus“, – teigia „Neptūno“ natūralaus mineralinio vandens gamyklos vadovas Justinas Kirbutas.

Pasak jo, naujo gręžinio poreikį padiktavo dvi priežastys. Visų pirma, būtinybė atitikti visus „Coca-Cola“ standartus – pavyzdžiui, kad gręžinio kolona būtų nerūdijančio plieno, o ne plastikinė. Antra priežastis – investicija tiek į aplinkos, tiek į įmonės ateitį.

„Naujasis gręžinys yra toje pačioje vandenvietėje, bet iš geologinės pusės žvelgiant, vandens ištekliams yra geriau keli gręžiniai, nes taip ištekliai greičiau atsikuria. Šio požeminio turto išsaugojimas ir atsakingas naudojimas yra svarbus mūsų įsipareigojimas ir dėl vietos bendruomenės, ir dėl visos ekosistemos. Kiekviename žingsnyje siekiame, kad būtų galima naudotis natūralaus mineralinio vandens nauda sveikatai, bet aplinkai nedarant neigiamo poveikio “, – aiškina Justinas.

Naujasis gręžinys svarbus ir planuojat įmonės plėtrą – vandens išgavimo kiekiai galės būti padidinti laikantis griežtų geologų nustatytų ribų.

„Turėsime du šaltinius, o tai reiškia ir daugiau stabilumo bei saugumo bendrovei – jis leis nealinti jau turimos infrastruktūros. Galėsime saugiai išgauti daugiau mineralinio vandens, o tai leis mums augti ir planuoti tolimesnę plėtrą“, – teigia gamyklos vadovas.

J. Kirbuto teigimu, vartotojai jokio skirtumo nepajus, nes bus naudojamasi ta pačia vandenviete, tad juos pasieks jau seniai pamėgtas natūralus lengvai mineralizuotas ir pirmapradžio grynumo vanduo, turintis didelę vertę žmonių savijautai bei sveikatai.

Nors šaltinis nėra ypač gilus, tačiau jame telkšantis hidrokarbonatinis, mažai mineralizuotas vanduo yra išskirtinės kokybės. Didžiausią naudą lemia kalcio ir magnio koncentracija, tad geriant „Neptūno“ vandenį yra reguliuojamas mineralų kiekis organizme ir stiprinamas kūnas, puoselėjama sveikata.

Išgaunamo vandens kiekiai nors ir padidės, tačiau nerimauti dėl to, kad natūralus mineralinis vanduo šiose vietovėse nusektų, nėra pagrindo. Lietuvoje požeminio vandens ištekliai yra akylai prižiūrimi, tiriami ir stebimi, ir vien tam, kad būtų gautas leidimas naujam gręžiniui, reikėto atlikti išsamius poveikio gamtai tyrimus ir rizikos vertinimą. Hidrogeologinėje ataskaitoje nurodoma, kad „Neptūno vandenų“ vandenvietės eksploatacija nepadarys esminės neigiamos įtakos aplinkai.

1 KOMENTARAS

Comments are closed.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai