Šeštadienis, 6 sausio, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosAr valstybės tarnautoja nepažeidžia įstatymų?

Ar valstybės tarnautoja nepažeidžia įstatymų?

Vienas akylas „Merkio krašto“ skaitytojas nustebo sužinojęs, kad Varėnos rajono savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus vedėja Jurgita Skirevičiūtė taip pat vadovauja ir privačiai įmonei…

Vadovauja mažajai bendrijai
Praėjusią savaitę „Merkio kraštui“ paskambinęs mūsų skaitytojas (pavardė redakcijai žinoma) papasakojo sužinojęs, kad Varėnos rajono savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus vedėja Jurgita Skirevičiūtė darbu savivaldybėje neapsiriboja ir sukasi priekabų versle. „Ar valstybės tarnautojui galima užsiimti tokia komercine veikla?“ – klausė redakcijos interesantas.
Architektūros skyriaus vedėjas yra karjeros valstybės tarnautojas. Rajono savivaldybės administracijos skyrių vedėjų, valstybės tarnautojų, vidutinis mėnesinis darbo užmokestis šių metų antrąjį ketvirtį, kaip skelbiama savivaldybės internetinėje svetainėje, buvo 3 tūkst. 97 eurai iki mokesčių. Atsivertus viešą įmonių registrą, matyti, kad J. Skirevičiūtė iš tiesų vadovauja prieš pusseptintų metų įsteigtai mažajai bendrijai „Bodekslitas“, kuri yra oficiali puspriekabių ir priekabų gamintojo „Bodex“ atstovė Lietuvoje. Įmonių registre taip pat skelbiama, kad „Bodekslito“ pardavimų pajamos pernai siekė daugiau kaip 918 tūkst. eurų, o grynasis pelnas – 13 tūkst. 580 eurų.
Nėra viešųjų ir privačių interesų konflikto
Pagrindiniai valstybės tarnautojui keliami reikalavimai yra numatyti Valstybės tarnybos įstatyme. Pagal šį įstatymą valstybės tarnautojas turi teisę dirbti įmonėse, įstaigose ar organizacijose pagal darbo sutartį ir gauti atlyginimą. Valstybės tarnautojui taip pat galima užsiimti kita veikla ir gauti už ją pajamų, jeigu tai nėra su valstybės tarnautojo pareigomis nesuderinama veikla.
Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorė Vilma Miškinienė „Merkio kraštui“ irgi patvirtino, kad valstybės tarnautojui nėra draudžiama dirbti kitą darbą ir gauti už jį pajamų. Administracijos direktorė taip pat teigė žinanti, kad jos pavaldinė, Architektūros skyriaus vedėja vadovauja privačiai įmonei. „Šiuo atveju nėra  konflikto tarp darbuotojo viešųjų ir privačių interesų derinimo“, – patikino V. Miškinienė.
Evelina Kuliešė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai