Ketvirtadienis, 19 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosDirektorius ramina, kad viskas bus gerai

Direktorius ramina, kad viskas bus gerai

„Varėnos vandenų“ pranešimas birželio 9 d. „Merkio krašte“, kad nuo šių metų rugsėjo 1 dienos bendrovė savo klientams nebepristatinės popierinių sąskaitų už centralizuotai tiekiamą šaltą vandenį ir nuotekų tvarkymą, išgąsdino ne vieną rajono gyventoją, ypač vyresnio amžiaus, gyvenantį kaime…

„Tausojant gamtą“
UAB „Varėnos vandenys“ pranešė, kad po pustrečio mėnesio atsisako popierinių sąskaitų, nes vartotojams esą yra „visos galimybės sąskaitas gauti elektroniniu paštu ar į mobilųjį telefoną trumpąja SMS žinute“, o atsiskaityti už paslaugas bus galima trijuose bankuose, per elektroninę bankininkystę, pašte, „Maxima“ kasose, „Perlo“ terminaluose ir pan.
Atsiskaitant pašte, „Maximoje“ ar „Perlo“ terminale, kaip pranešama, pardavėjui tereikės „pateikti brūkšninį kodą“, susimokėti jo pasakytą sumą pinigų ir deklaruoti tos dienos šalto vandens skaitiklio parodymus.
Ten pat už „Varėnos vandenų“ tiekiamą šaltą vandenį bei nuotekų tvarkymą esą galėtų atsiskaityti bei deklaruoti rodmenis ir tie vartotojai, kurie neturi nei kompiuterių, nei išmaniųjų telefonų – jiems pažadėta nemokamai išduoti atsiskaitymo korteles su brūkšniniu kodu.
Dėl to klientams tereikia susisiekti su bendrove ir pranešti savo kontaktus.
Į tokią žinią iškart sureagavo keletas mūsų skaitytojų, anaiptol ja neapsidžiaugę.
„Kodėl „Varėnos vandenims“ prireikė nutraukt popierines sąskaitas, jei jos žmonėms tinka: gauni lapelį, įrašai, kiek sunaudojai vandens, susimokėjai, ir viskas, – stebėjosi į redakciją užėjęs dar palyginti nesenas vyras. – O kaip bus senukams kaime, kurie neturi telefonų arba nemoka perskaityt žinučių, ar jų neprimato dėl prasto regėjimo? Jau nekalbu apie internetą – kiti nė nežino, kas tai yra. Turim tokių giminaičių. Antai Vilkiautiny gyvena močiutės, kur nėr nei „Maximos“, net terminalų – tik viena privati krautuvė. Bet jos ir į tą krautuvę nenueina, apsiperka atvažiuojančioje autoparduotuvėje. Ką joms daryt? Sakau, gal paštininkai nebenori tų popierinių sąskaitų nešiot arba Lietuvos paštas dėl to užsikėlė kainas?..“
Kodėl „Varėnos vandenys“ atsisako popierinių sąskaitų, „Merkio krašte“ publikuotame bendrovės pranešime tepaaiškinta šiuo metu labai populiaria tapusia kliše – „tausojant gamtą“.
Gyvenimas nestovi vietoje
Bet, be gamtos tausojimo, tokį bendrovės sprendimą, regis, ne mažiau lėmė ekonominis svertas – siekis sumažinti išlaidas popieriui ir užmokesčiui už popierinių sąskaitų išvežiojimą bei išnešiojimą klientams. Ar tik ne Lietuvos paštas, anot mūsų redakcijos interesanto, „užsikėlė kainas“?
Tačiau „Merkio krašto“ pakalbintas „Varėnos vandenų“ direktorius Eimantas Kirkliauskas patikino, kad Lietuvos pašto paslaugų atsisakyta, kai prieš keletą metų paštas iš tiesų užsiprašė pernelyg jau didelio atlygio, tad popierines sąskaitas vartotojams pristato pačios bendrovės darbuotojai. O štai perėjus prie elektroninių sąskaitų, ekonominis efektas bus – sumažės išlaidų ne tik popieriui, bet ir kurui, darbuotojų atlyginimams.
„Ir labiausiai laimės ne „Varėnos vandenys“, bet vartotojai, nes dabar tas išlaidas tenka įskaičiuoti į teikiamų paslaugų kainą, – kalbėjo direktorius. – O sąskaitas nešioję mūsų darbuotojai turi ir kitų darbų – galės jiems labiau atsidėti. Kitos vandens tiekimo bendrovės, kiek žinau, pridėjo po du eurus prie kiekvienos popierinės sąskaitos vartotojams, bet mes taip nedarom.“
„Varėnos vandenų“ vadovas E. Kirkliauskas taip pat sakė esąs įsitikinęs, kad net ir garbaus amžiaus bendrovės klientams, gyvenantiems kaime ir nesinaudojantiems informacinėmis technologijomis, tikrai nereikia bijoti pokyčių dėl sąskaitų.
„Mes žmonėms duosim korteles su barkodu – kas bus tas pats kaip popierinė sąskaita – jie su tomis kortelėmis nueis ten, kur iki šiol atsiskaito už mūsų paslaugas, paduos tą kortelę, sužinos, kiek reikia mokėti, pasakys paskutinius vandens skaitiklio parodymus, ir viskas, – entuziastingai kalbėjo „Varėnos vandenų“ direktorius. – O tiems, kas naudojasi kompiuteriais ir mobiliaisiais telefonais, bus dar paprasčiau – gaus elektroninę sąskaitą vietoj popierinės ir galės čia pat ją apmokėti, niekur net nereikės eit. Gyvenimas nestovi vietoje ir, suprantama, jog bet kokie pokyčiai žmones iš pradžių gąsdina, bet mūsų atveju, tikiu, kad viskas bus gerai“.
Diana Zubavičienė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai