Antradienis, 24 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienos„Mikitukas“ vėl šoko Vokietijoje

„Mikitukas“ vėl šoko Vokietijoje

Ilgametę Vokietijos Prenzlau miesto ir Varėnos šokių studijos “Mikitukas” draugystę vainikavo dar vienas nuostabus susitikimas – Prenzlau miesto šventė, kurioje dalyvauti ir buvome pakviesti tiesioginiu mero Hendrik Sommer ir Prenzlau miestų partnerių asociacijos kvietimu. Atsisakyti nebuvo minčių – juk vaikams kelionę, nakvynę, maitinimą ir visa kita apmoka vokiečiai…

Kartu su mumis į kelionę vyko ir vokiečių kalbos vertėja, mokytoja Tatjana Saulevičienė bei Varėnos kultūros centro direktorė Regina Svirskienė. Ilgametė draugystė jautėsi nuo pat atvykimo, kuomet viso mūsų kolektyvo pasitikti atvyko mero pavaduotojas daktaras Andreas Heinrich, Prenzlau ugniagesių viršininkas pulkininkas Sven Wolf (Katze), Prenzlau miestų partnerių asociacijos pirmininkė Anett Hilpert ir kiti draugai…

Kadangi buvome apgyvendinti naujai įrengtame kempinge, pirmąjį vakarą taip ir pradėjome – ragavome ugniagesių keptus kepsnius bei vokiškas dešreles. Penktadienį jau keliavome į miesto centrą, kur dieną pradėjome ekskursija po Prenzlau miestą. Daugiau nei dvi valandas lankėme lankytinus objektus bei klausėmės įdomių gidės pasakojimų, apžiūrėjome nuostabų miesto parką bei kilome į bokštą apžvelgti miesto iš viršaus.


Prenzlau mieste yra netgi suolelis Prenzlau-Varėna, kuris simbolizuoja dviejų miestų draugystę. Toliau pietavome kinų restorane bei vykome į lenkų paveikslų ir keramikos parodos atidarymą. Ten susitikome su miestelio meru, buvome pakviesti iškilmingai vakarienei, vieni kitus pasveikinome ir grįžome repetuoti koncertinių programų.
Šeštadienį pradėjome ekskursija po stručių fermą su 16 ha sklypu ir daugiau nei 120 stručių. Stebėtina, kiek mitų vyrauja apie šiuos paukščius. Daugiau nei 2 val. informacijos ir pietauti keliavome į šeimininkų restoraną – ragavome strutienos! Po to vykome atgal į miestelį šokti miesto šventėje.

Buvome paprašyti sušokti dvi programas: viena – tautinio šokio, kita – šiuolaikinio.
Vokiečiams šokti visada labai malonu, jie rodo emocijas, juokiasi, verkia, atsistoja ir gausiai ploja! Šis koncertas ne buvo išimtis. Prieš akis laukė dar viena įspūdžių diena, tiesa, jau mūsų iniciatyva, Berlyne. Traukinių stotyje su mumis atsisveikinti atvyko pats Prenzlau meras Hendrik Sommer, Prenzlau ugniagesių viršininkas pulkininkas Sven Wolf (Katze) ir Prenzlau miestų partnerių asociacijos pirmininkė Anett Hilpert. Buvome tikrai pagerbti tokiu Prenzlau valdžios atstovų dėmesiu.

O praėjus porai valandų, jau vaikščiojome Berlyne. Ilgiau nei valandą plaukėme laivu, patraukėme apžiūrėti parlamento ir Brandelenburgo vartų. Dėl neapsakomo miesto dydžio ir grožio paskutinė ekskursija vyko dvi valandas autobusu atviru stogu po Berlyną.
Ačiū visiems buvusiems.

Viktė Petrūnina
Šokių studijos „Mikitukas“ mokytoja

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai