Trečiadienis, 27 gruodžio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosOperos premjerai susivienijo net penki Lietuvos kompozitoriai

Operos premjerai susivienijo net penki Lietuvos kompozitoriai

Valstybinis choras „Vilnius“ rengia ypatingą dovaną – lapkričio 25 d. Vilniaus senajame teatre įvyks šiuolaikinės operos „Kas Aš?“ premjera, kurią taip pat pristatys lapkričio 28 d., 18 val., Varėnos kultūros centre.

Operos siužetas yra neeilinis opios, jautrios atskirties ir būties temos atskleidžiamos pasitelkiant sudėtingomis ligomis sergančiųjų bei artimųjų patirtimis. Kiekviena pasakojama istorija ir patirti išgyvenimai yra labai skirtingi, kaip ir operos kompozitorių Martyno Bialobžeskio, Jono Jurkūno, Ryto ir Giedriaus Svilainių, Lino Rimšos. Savo potyrius ir emocines dėliones kūrėjai sudėjo į vieną skausmingą ir viltingą pasakojimą – šiuolaikinę operą „Kas Aš?“.

Siužetinė linija driekiasi pagrindinių operos herojų gyvenimo istorijų keliais, kai žmogus susiduria su artimojo liga ar praradimu. Autoriai kelia filosofinį klausimą – kas mes esame? Kuo tampame, kai panyrame į praeitį ir sąmonės miglas tarytum sapną? Koks tampa žmogus, išgyvenantis gyvenimo metamorfozes? Kaip su nauja realybe taikosi artimas? Operoje pasiremta tikrų žmonių patirtimis ir atsakymų, į netikėtai užgriuvusius egzistencinius klausimus, paieškomis. Operą sudaro keturios dalys: „Moteris, šaukianti balkone“, „Drugeliai pilve“, „Vinys į galvą“ ir „Užmaršties pieva“.

Dirigentas Artūras Dambrauskas

Penki operos autoriai savo muzikoje išreiškia skirtingus požiūrius ir muzikos komponavimo raktus: J. Jurkūno bei G. ir R. Svilainių muzikinėse dalyse daugiau ironijos, grotesko, M. Bialobžeskio ir L. Rimšos dalys savyje sutelkia lyrikos bei dramatizmo kupinus meninius sprendimus. Opera pasakoja apie tai, kad ir kokia lemties korta iškristų, turime nepamiršti tų, kurie paskendo užmaršties pievos sapnuose.

Choreografė Indrė Puišytė-Šidlauskienė

Kūrybinė grupė: režisierius ir libreto autorius Alvydas Šlepikas, scenografė ir kostiumų dailininkė Birutė Ukrinaitė, choreografė Indrė Puišytė-Šidlauskienė, šviesų dailininkas Džiugas Vakrinas, vaizdo projekcijų autorius Oskaras Stirna, dekoracijų kūrėjas Remigijus Jančauskas, garso režisierius Vilius Narvilas.

Scenografė ir kostiumų dailininkė Birutė Ukrinaitė

Vaidmenys ir atlikėjai: Jovita Vaškevičiūtė (Motina), Mindaugas Jankauskas (Sūnus Algis), Gintautas Skliutas (Algio Tėvas), Aurelija Stasiulytė (Mergina), Konstantin Toman (Merginos Tėvas), Alfredas Miniotas (Valkata), Rytas Svilainis (elektroninė muzika), Valstybinis choras „Vilnius“, dirigentas Artūras Dambrauskas.

Organizatorių informacija

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai