Penktadienis, 29 gruodžio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosPolicijos atstovė teigia, kad narkotikų vartojimas ir platinimas Varėnos rajone yra kontroliuojamas

Policijos atstovė teigia, kad narkotikų vartojimas ir platinimas Varėnos rajone yra kontroliuojamas

Lietuvos mokyklose plinta narkotinės medžiagos, bet policija teigia, kad situacija yra kontroliuojama ir kad ji jau yra pradėjusi narkotikų prevencijos kampaniją; tuo tarpu „Merkio kraštas“ pabandė išsiaiškinti, kokia situacija Varėnos rajone ir kaip su ja susiję nepilnamečiai…

„Pernai gauti 38 pranešimai dėl narkotinių medžiagų platinimo, laikymo ir vartojimo, pradėti 23 ikiteisminiai tyrimai. „Yaga Gathering“ festivalio metu, kuris vyksta Dzūkijos miškuose prie Spenglos ežero, pradėta 11 ikiteisminių tyrimų, o kiti – Varėnos mieste ir rajone. Varėnos mieste nustatytas vienas atvejis, kai narkotinės medžiagos buvo platinamos ir nepilnamečiui“, – kalbėjo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vedėja Kristina Janulevičienė.
Anot pašnekovės, nuo šių metų sausio 1 d. iki spalio 4 d. jau užregistruotas 31 pranešimas. Iš jų pradėta 14 ikiteisminių tyrimų dėl narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimo bei laikymo be tikslo platinti.
„Dešimt atvejų užfiksuota Kukiškių kaime bei Varėnos rajone vykstančiame jau minėtame festivalyje „Yaga Gathering“. Į renginį vykę asmenys su savimi turėjo tiek augalinės, tiek sintetinės kilmės narkotinių ar psichotropinių medžiagų, kas yra ironiška, nes festivalio metu vyko paskaitos narkotinių medžiagų žalos mažinimo tema“, – sakė K. Janulevičienė.
Kaip teigia policijos komisariato atstovė spaudai, pareigūnai buvo nustatę keletą atvejų Varėnos mieste ir rajone, kur asmenys turėjo narkotinių ar psichotropinių medžiagų savo reikmėms, tačiau jų neplatino.
„Be to, pasitaikė tokių atvejų, kai pareigūnai patruliavimo metu sugavo kelis asmenis ir iš kitų miestų, kurie su savimi turėjo narkotinių ar psichotropinių medžiagų be tikslo jas platinti. dažniausiai nustatoma atvejų, kai asmenys įsigyja ir laiko narkotines medžiagas nedideliais kiekiais būtent savo reikmėms“, – tvirtino komunikacijos poskyrio vedėja.
Pašnekovė taip pat sakė, kad psichotropinių medžiagų vartojimo prevencijos programai „Psichoaktyvioms medžiagoms – ne!“ mokyklose įgyvendinti rajono savivaldybė skyrė 3,5 tūkst. eurų: „Prie psichotropinių medžiagų vartojimo prevencijos prisidedame vesdami paskaitas mokyklose ir gimnazijose. Demonstruojame vaikams, kaip žmones veikia narkotikų vartojimas. Stengiamės ugdyti nepilnamečių teisinę atsakomybę, ypatingą dėmesį visad skiriame elektroninių cigarečių ir kitų psichoaktyvių medžiagų vartojimo tarp jaunimo prevencijai“.
Alytaus apskrities vyr. policijos komisariato atstovė spaudai K. Janulevičienė pridūrė, kad policija Varėnos mieste ir rajone, jaunimo susibūrimo vietose, vykdo prevencines priemones narkotinių ar psichotropinių medžiagų plitimo užkardymui ir, stebint kriminogeninę padėtį dėl narkotinių ar psichotropinių medžiagų laikymo, gabenimo, platinimo, galima teigti, jog padėtis yra kontroliuojama.
Už narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimą, gaminimą, perdirbimą, įgijimą, laikymą bei platinimą yra taikoma atitinkama baudžiamoji arba administracinė atsakomybė pažeidėjui. O tas, kas platino narkotines ar psichotropines medžiagas nepilnamečiams, baudžiamas laisvės atėmimu nuo trejų iki dvylikos metų.
Policijos duomenimis, visos Lietuvos mastu pernai užregistruota 150 nepilnamečių narkotinių ar psichotropinių medžiagų disponavimo atvejų, o šiemet užregistruoti 75 tokie atvejai.
Arnas Ališauskas

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai