Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosAr valkataujantis vyras priims pagalbą?

Ar valkataujantis vyras priims pagalbą?

Į „Merkio krašto“ redakciją paskambinusi Puodžių gyventoja Žibutė papasakojo, kad kaimelyje valkataujantis benamis vyriškis, piktnaudžiaujantis alkoholiu, nuolat lūkuriuoja prie parduotuvės ir prašo iš praeivių pinigų, o didžiausia bėda, pasak redakcijos interesantės, kad jis gamtinius reikalus atlieka prie gyvenamojo keturbučio namo, dėl to sklinda baisus tvaikas…

Vaikščiojanti problema

„Turime problemą ir nežinome, ką daryti, – „Merkio kraštui“ guodėsi Puodžių gyventoja Žibutė (pavardė redakcijai žinoma). – Pas mus, kaime, yra asocialus vyras: negana to, kad benamis, bet dar ir girtuoklis, agresyvus – nuolat sėdi prie parduotuvės, o kai atvažiuoja žmonės apsipirkti, jis jų prašinėja pinigų. Būna net ir taip, kad jeigu žmonės mažai duoda arba nenori duoti grynaisiais, o pasiūlo nupirkti dešros ar duonos, jis juos paprasčiausiai išplūsta. Jis yra neįgalus: viena ranka parišta diržu ant kaklo, ir jos jis visiškai nevaldo. Viena tolima giminaitė bandė jam padėti, padarė pasą, norėjo paguldyti į ligoninę, kad nustatytų neįgalumą, bet jis iš ten pabėgo. Kreipiausi į socialinę darbuotoją, skambinau seniūnui, bet dabar jie abu atostogauja. Vyras dažniausiai nakvoja už parduotuvės, o kartais netgi šalia kelio po pušaitėm… Neseniai glaudėsi pas brolį, bet kas atsitiko ir kodėl dabar jis ten neina – mes nežinom. Vaikšto visas purvinas, apžėlęs, prasigėręs, sunkiai eina. Labai nemandagus. Bala jo nematė, kad jis čia „tūsosi“, visa esmė, kad jis dabar gyvena pas kitą „bomžą“ alkoholiką pavėsinėje, o tualeto ten nėra, tad visus reikalus atlieka žolėje, krūmuose, visai netoli keturbučio. Smarvė neapsakoma“.

Redakcijos interesantė ponia Žibutė sakė, kad norėtų valkataujančiam žmogui kaip nors padėti, tačiau, moters teigimu, „eilinių kaimo gyventojų niekas neklauso“.

„Pats pasirinko tokį gyvenimo būdą“

„Merkio kraštui“ pasidomėjus šio bedalio (pavardė redakcijai žinoma) situacija, paaiškėjo, kad girtuokliaujančiam vyriškiui pagalba vis dėlto buvo suteikta. Štai Jakėnų seniūnijos vyresnioji specialistė Angelė Devyžienė sakė gerai žinanti minėtąjį žmogų. „Kai mirė giminaitė, pas kurią buvo apsistojęs, namus paveldėjo kiti giminaičiai, ilgą laiką rūpinosi juo, pas gydytojus vežė. Paskui tie žmonės namus pardavė ir naujieji savininkai jį išprašė“, – pasakojo A. Devyžienė.

Pasak pašnekovės, vyriškis turi ir daugiau artimųjų, o pas vieną jų ilgą laiką buvo apsistojęs. „Socialinė darbuotoja buvo sutarusi su kitu giminaičiu, kad priimtų jį gyventi. Žinau, kad socialinė darbuotoja rūpinosi juo, vežiodavo į polikliniką Varėnoje ir tvarkė neįgalumo dokumentus, bet tolimesnės situacijos nežinau. Surinkome jo daiktus, pervežėme, bet kas iš to? Jis gauna ir maisto paramą. Šitas žmogus turėjo žmoną, turi dukrą, bijau sumeluoti, gal turi ir daugiau vaikų, bet gyvena taip, kaip gyvena… Pats pasirinko tokį gyvenimo būdą“, – apgailestavo Jakėnų seniūnijos vyresnioji specialistė A. Devyžienė.

Redakcijos interesantė ir Jakėnų seniūnijos vyresnioji specialistė A. Devyžienė „Merkio kraštui“ užsiminė, kad valkataujančiu vyru atsakingai rūpinosi Jakėnų seniūnijos socialinio darbo organizatorė Julija Matuizienė, kuri šiuo metu atostogauja. Tačiau atostogaujanti J. Matuizienė sutiko „Merkio krašto“ žurnalistei apie minėtą vyrą papasakoti daugiau detalių. „Taip, jis yra benamis, bet turi brolį, pas kurį buvo apsistojęs ir brolis žadėjo jo iš namų neišmesti. Mano žiniomis, paskutiniu metu ir būdavo pas jį. Bet dabar, kai prasidėjo grybai, uogos, lauke nešalta, vyras su draugais turbūt ir išgėrinėja. Sutvarkėme jam neįgalumo dokumentus, buvo užregistruotas ir Užimtumo tarnyboje, bet ne visada ten nuvykdavo, kai reikėdavo. Vyras gauna ir maisto paramą. Jam sunku vaikščioti, tai atvežu tuos maisto produktus prie Puodžių parduotuvės“, – pasakojo socialinio darbo organizatorė J. Matuizienė, pažadėjusi po atostogų dar kartą nuvažiuoti pas girtuokliaujančio vyriškio brolį.

Ieškos sprendimo dėl išmatų smarvės

„Merkio kraštas“ taip pat pabandė išsiaiškinti, kaip išspręsti nuo išmatų sklindančio baisaus tvaiko problemą, dėl kurios kenčia niekuo dėti Puodžių kaimo gyventojai. Varėnos rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Stankevičiūtė „Merkio kraštui“ sakė, kad šis Puodžių gyventojų skundas iki skyriaus neatkeliavo, tačiau pažadėjo bandyti užklupusią bėdą išspręsti. „Reikia pasišnekėti su seniūnu, socialine darbuotoja, bendruomenės pirmininku. Šiuo metu neturiu atsakymo, bet sprendimo ieškosime“, – teigė D. Stankevičiūtė.

Tą pačią dieną „Merkio kraštui“ perskambinusi Jakėnų seniūnijos socialinio darbo organizatorė J. Matuizienė pranešė, kad minėtasis vyriškis buvo nuvežtas pas brolį, tačiau kiek ilgai jis ten užsibus, – belieka tik spėlioti. „Šitas vyras girtuokliauja jau maždaug 20 metų. Siūlėme jam ir į slaugos, ir į globos namus… Dar kartą bandysime siūlyti gydytis, tačiau prieš žmogaus valią nieko nebus“, – sakė J. Matuizienė.

Vėliau „Merkio kraštas“ sulaukė ir Jakėnų seniūno Dainiaus Junevičiaus skambučio. Seniūnas tegalėjo tik paantrinti „Merkio krašto“ pašnekovėms. „Jis kadaise turėjo žmoną, bet turbūt dėl alkoholizmo jinai jį paliko. Pagalba jam tikrai buvo suteikta. Be to, gauna pinigėlių už invalidumą, bet juos prageria“, – pridūrė D. Junevičius.

Evelina Petrušytė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai