Penktadienis, 6 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosBesibaigiantis baidarių sezonas: pernai buvo geriau

Besibaigiantis baidarių sezonas: pernai buvo geriau

Varėnos krašto verslininkai savo kraštiečiams ir svečiams šiai pramogai siūlo ne vieną upę: Grūdą, Merkį, Ūlą, Varėnę ir kitas, taigi baidarių nuomotojų tikrai nestokoja…

Vietinių baidarininkų sulaukia retai
Vaizdingos Dzūkijos upės ir kraštovaizdžiai dažniausiai atvilioja turistus iš kitų Lietuvos kampelių. „Vietinių nedaug, atvyksta iš kitų miestų: Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Panevėžio, buvo lenkų“, – pasakoja „Baidarink.lt“ vadovas Deimantas.
Kai kurie baidarių nuomotojai turi ir ištikimų klientų. Artūras Melešius („Artūro baidarės“) kasmet sulaukia kauniečių: „Labai mane myli Kaunas. Kiekvienais metais po du, po tris kartus atvažiuoja. Jau kelios grupės yra užsiregistravusios kitiems metams. Varėniškių mažai, gal kokios dvi-trys grupės teplaukė.“
Atvykstantys turistai dažniausiai renkasi ekstremalesnes trasas su upėse nuvirtusiais medžiais, siaurus ir vingiuotus maršrutus. Tačiau pasitaiko ir plaukiančių su vaikais ar norinčių ramiai pasigrožėti gamta.
Didesni turistų lūkesčiai
Vis daugiau baidarių nuomotojų pabrėžia, kad jų klientai tikisi geresnių nakvynių. „Nenori palapinėse miegot, nori namelių, sodybų“, – sako Stasys Sereičikas (Baidarės-Ūla.lt). Tačiau, nors dauguma baidarių mėgėjų jau nuomojasi ir sodybas, pirtis, kubilus, stovyklavietes, patenkinti visų norus pavyksta ne visada.
„Visi nori patalynėse miegot. Bet neturim galimybių tiek, kad visus suguldytume į lovas“, – apgailestauja Olegas, „Ūlos vaga“ įmonės vadovas.
Be to, turistai ne visada saugo svetimą turtą. „Nuolatos susiduriam su tuo, kad mūsų turtas nėra saugomas – naujas inventorius faktiškai susidėvi per 3-4 sezonus“, – pasakoja verslininkas Deimantas.
Pasitaiko atvejų, kai žmonės išplaukia blaivūs, o grįžta girti, arba išplaukia pora, o parplaukia vienas. „Šiemet žmonės buvo labai tvarkingi, niekas nepametė jokio inventoriaus. Bet aš labai nekenčiu „pijokų“, tai pas mane tokių nelabai ir buvo“, – tvirtina Artūras. Jo lydimi klientai tokį griežtą Artūro požiūrį žino ir gerbia.
Sezono sėkmę vertina skirtingai
Nors baidarės dėmesio sulaukia kasmet, šis sezonas ne visiems jas nuomojantiems verslininkams buvo tobulas. „Lietus, šalčiai visokie. Pernai daugiau turėjome norinčių negu šiemet“, – pasakoja Artūras. Birželio šalčius prisimena ir Olegas: „Norinčių daugiausia buvo liepą.“ Sausra taip pat paveikė ir kai kurių upių vandens lygį. „Nebuvo nei vandens, nei šilumos šią vasarą. Ypač Grūdoj visą vasarą trasos pabaigoje trūko vandens, kitose upėse daugmaž užteko“, – pastebi Deimantas, vis dėlto sezoną įvertinęs kaip gerą, ir nesiskundžia. Stasys Sereičikas irgi didelio skirtumo tarp šių ir praeitų metų baidarių sezono nemato: „Gal šiemet šiek tiek geriau.“ Daugiausia norinčių sulaukęs laikotarpis šiemet buvo liepą ir rugpjūtį, ypač nuo liepos 10 d. iki Žolinės. Visiškas sezono uždarymas priklausys nuo orų, tačiau dauguma baidares nuomojančių verslininkų jau pradeda krautis inventorių žiemai.
Emilija Šumska

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai