Šeštadienis, 4 gegužės, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosRajono savivaldybė pagailėjo pinigų neįgaliesiems

Rajono savivaldybė pagailėjo pinigų neįgaliesiems

Varėnos rajono neįgaliųjų draugija, organizuojanti pavėžėjimą ne tik savo nariams, bet ir kitoms socialiai pažeidžiamų asmenų grupėms, sužinojo, kad rajono savivaldybė šiemet apkarpė jiems transporto paslaugų finansavimą, net nesiteikusi dėl to pasitarti…

Skyrė 5 tūkst. eurų
Jau ne pirmus metus neįgaliesiems pavėžėjimą organizuojančios Varėnos rajono neįgaliųjų draugijos vadovas Vytautas Dumbliauskas pasakojo rajono savivaldybei teikęs paraišką dėl beveik 11 tūkst. eurų paramos neįgaliųjų transporto išlaidoms padengti, tačiau savivaldybė iš rajono biudžeto šiemet nusprendė skirti ženkliai mažesnį finansavimą.
„Mūsų prašyta suma tikrai nebuvo išpūsta, o gerai apskaičiuota, kadangi vairuotojo paslaugomis dar naudojosi Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Varėnos rajono filialo nariai. Tų pinigėlių reikia vairuotojo atlyginimui, degalams, autobuso priežiūrai, dokumentų tvarkymui ir kitiems techniniams reikalams. Pernai savivaldybė tam buvo numačiusi iš viso 6 tūkst. eurų, šiaip taip išsilaikydavome. Šiemet gavome tik 5 tūkst. eurų, nors didėjo minimalus atlyginimas ir išlaidos degalams… Dabar vairuotojo etatą nuo pusės reikės sumažinti iki ketvirčio, vadinasi, jeigu vairuotojas anksčiau dirbo 20 valandų per mėnesį, dabar dirbs tik 10 valandų. Šiek tiek jaučiame nuoskaudą, kad savivaldybė su mumis nepasitarė“, – kalbėjo V. Dumbliauskas.
Šiuo metu Varėnos rajono neįgaliųjų draugija vienija 130 negalią turinčių gyventojų.
Skaudi problema
Sumažėjęs neįgaliųjų pavėžėjimo fondas taip pat neramina 64 narius turinčio Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Varėnos rajono filialo pirmininkę Laimą Jakelevičiūtę. „Merkio krašto“ pakalbinta pirmininkė teigė, kad autobusiukas žmogų paprastai paima nuo jo namų durų ir nuveža iki jam reikalingos įstaigos durų, be to, vairuotojas laukia tiek, kiek reikia. Tačiau dėl sutrumpėjusio vairuotojo darbo laiko neįgaliesiems taps sunkiau patekti į gydymo įstaigas ar kitas institucijas.
„Tai iš tiesų yra gana skaudi problema, todėl susitariau dėl vizito pas rajono vicemerą Alvydą Verbicką, tik nežinau, ar ką nors tuo laimėsiu, – apgailestavo L. Jakelevičiūtė. – Kai pas mus atvyksta koks nors specialistas, į Varėną atsivežu gyventojus iš kaimų. Pavyzdžiui, gegužę pas mus lankysis žmogus, kuris apmokys akluosius naudotis telefonais, nes mums, kaip ir visiems kitiems, irgi reikia tobulėti, o be transporto to niekaip nepadarysime. Pati esu silpnaregė, todėl gerai žinau, kad pavėžėjimo paslaugos tokiems žmonėms tikrai labai reikia. Varėnos rajono neįgaliųjų draugija už pavėžėjimą prašydavo tikrai labai pigiai – 18 centų už kilometrą. Pavėžėjimo paslaugą teikia ir Varėnos socialinių paslaugų centras, bet, kiek žinau, jo įkainis didesnis“.
Kaip „Merkio kraštą“ informavo Varėnos socialinių paslaugų centro direktorė Dovilė Barčiukienė, šio centro teikiamo pavėžėjimo paslauga kainuoja 64 euro centus už kilometrą. „Tačiau ši kaina nėra galutinė, kadangi viskas priklauso nuo asmens, besikreipiančio dėl paslaugos, gaunamų pajamų. Dažniausiai žmonės turi kompensuoti tik dalį paslaugos sumos, nes jų pajamos nebūna didelės“, – komentavo direktorė.
Vicemeras pažadėjo reaguoti
Rajono vicemeras Alvydas Verbickas „Merkio kraštą“ patikino, kad jį jau pasiekė Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Varėnos rajono filialo pirmininkės L. Jakelevičiūtės prašymas dėl susitikimo. „Jeigu atsitiktų taip, kad pavėžėjimui pritrūks pinigų, neįgaliųjų atstovai gali kreiptis į savivaldybę. Metų pabaigoje perskirstome rajono biudžetą, todėl tikrai pasirūpintumėm, kad paslauga ir toliau būtų teikiama“, – teigė A. Verbickas, pridūręs, kad socialinių paslaugų sritį kuruoja kitas vicemeras – Tomas Šimukonis.
Tuo tarpu „Merkio krašto“ pakalbintas rajono vicemeras T. Šimukonis pažadėjo pasigilinti į situaciją bei pabendrauti su neįgaliųjų atstovais: „Gerai, kad uždavėte tokį klausimą. Jeigu iškilo problema dėl lėšų trūkumo, reikėtų išsiaiškinti tikslų jų poreikį“.
Pinigus išdalino 8-ioms organizacijoms
Kaip „Merkio kraštui“ aiškino rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Stankevičiūtė, socialines paslaugas teikiančios nevyriausybinės organizacijos, taip pat religinės bendruomenės ir bendrijos gali rengti projektus, kuriuos savivaldybė remia rajono biudžeto lėšomis.
Antai šiais metais rajono biudžete tokiems projektams numatyta iš viso 22 tūkst. eurų, kurie buvo paskirstyti 8-ioms organizacijoms: Varėnos rajono neįgaliųjų draugijai – 5 tūkst. eurų, tiek pat skirta rajono visuomeninei organizacijai „Ištieskime ranką vaikui“; dar 4 tūkst. 800 eurų atiteko Marcinkonių kaimo bendruomenei; Varėnos miesto sveikatingumo klubui „Ropė“ – 1 tūkst. 800 eurų; Varėnos Šv. arkangelo Mykolo parapijai – 1 tūkst. 700 eurų; Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Varėnos rajono filialui – 1 tūkst. 400 eurų; Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Varėnos rajono bendrijai – 300 eurų.
Socialinės paramos skyriaus vedėjos teigimu, praėjusiais metais Varėnos rajono neįgaliųjų draugijai bei Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Varėnos rajono filialui buvo suteikta teisė teikti akredituotas paslaugas, todėl savivaldybė iš rajono biudžeto šioms dviem organizacijoms papildomai skiria po 19,25 Eur už paslaugą gavusį žmogų, Neįgaliųjų reikalų departamento įkainis už tą patį – 36,41 Eur.
Evelina Kuliešė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai