Sekmadienis, 8 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosRinkėjai susigrąžino beveik visą senąją rajono valdžią

Rinkėjai susigrąžino beveik visą senąją rajono valdžią

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) paskelbė išankstinius šių metų Varėnos rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimų rezultatus, rodančius, kad kai kurių kandidatų primygtinė agitacija, jog mūsų rajonui būtinas proveržis bei pokyčiai ir dėl to į vietos valdžią reikia rinkti naujus bei jaunus žmones, daugumos rinkimuose balsavusių rajono gyventojų neįtikino…

Po mero rinkimų antrojo turo kovo 19 dieną, kai Varėnos rajono meru buvo išrinktas politinio komiteto „Drauge su Jumis“ kandidatas ir dabartinis rajono meras Algis Kašėta, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) paskelbė preliminarią naujos kadencijos rajono savivaldybės tarybos sudėtį.

Naujojoje rajono taryboje, kurią, kaip ir anksčiau, sudarys 25 tarybos nariai, A. Kašėtos nebebus, nes pagal naujos redakcijos Vietos savivaldos įstatymą meras nebėra tarybos narys. Meras tampa savivaldybės vykdomosios institucijos vadovu, o jo pelnytas mandatas rajono taryboje pereina pirmam jo negavusiam kandidatui iš to paties kandidatų sąrašo, su kuriuo savivaldos rinkimuose dalyvavo meras.

Taigi VRK paskelbtais išankstiniais duomenimis, politinis komitetas „Drauge su Jumis“ naujos kadencijos rajono taryboje pelnė 9 vietas, kurias, „eliminavus“ meru išrinktąjį A. Kašėtą, turėtų užimti daugiausia rinkėjų balsų gavę likusieji 9-i šio komiteto iškelti kandidatai – visi dabartinės valdžios atstovai.

Tai būtų dabartiniai rajono tarybos nariai Rytis Amšiejus, Kęstutis Budėnas, Michailas Golubevas, Saulius Ivanauskas, Rasa Kačiurinienė ir Audrius Saulynas, taip pat – dabartinis savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas, jo pavaduotoja Vilma Miškinienė ir mero etatinis patarėjas Jonas Kleponis.

6 mandatus rajono taryboje rinkėjai padovanojo Lietuvos socialdemokratų partijos atstovams, ir visi jie – dabartiniai rajono tarybos nariai: Martynas Katelynas, Angelė Malinovskienė, Vidas Mikalauskas, Algis Miškinis, nesėkmę mero rinkimuose patyręs Povilas Saulevičius ir Daiva Tamulevičienė.

Naujosios kadencijos rajono tarybą šiek tiek turėtų atnaujinti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, rinkėjų dėka pelniusios 5 mandatus, pora kandidatų: buvęs Varėnos seniūnas Dalius Lukminas ir į merus nesėkmingai kandidatavęs Edvinas Grikšas. Likę 3 „valstiečių“ kandidatai į rajono tarybą – irgi dabartiniai tarybos nariai Marijonas Čapkovskis, Ąžuolas Kuprys ir E. Grikšo tėvas Jaunius Grikšas.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų kandidatai į naująją rajono tarybą, rinkėjų pamaloninti 2 mandatais, taip pat yra dabartinės rajono valdžios atstovai: mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius ir savivaldybės tarybos narys Marius Krakauskas.

Dar pora naujokų, o tiksliau – naujokių, rinkėjų dėka į rajono tarybą turėtų ateiti iš Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ ir politinio komiteto „Atsigręžkime į žmogų“ kandidatų sąrašų.

Pirmoji – Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“, iškovojusios 2 mandatus, kandidatė, taip pat kandidatavusi ir į rajono merus, Danguolė Miškinienė, rajono taryboje dirbsianti kartu su savo bendrapartiečiu ir dabartiniu tarybos nariu Virginijumi Varanavičiumi.

Antroji – gydytoja Jovita Samauskienė iš politinio komiteto „Atsigręžkime į žmogų“, kuriam rinkėjai įteikė tik 1 mandatą, nepalikę šansų į rajono tarybą patekti net šio komiteto lyderei, kandidatavusiai į rajono merus, Ritai Severinienei.

Taigi naujosios kadencijos rajono taryboje turėtų dirbti 4 nauji tarybos nariai ir 21 – „senas“, tarp jų – 19 vyrų ir 6 moterys, pagal amžių – 19 darbingo amžiaus žmonių ir 6 pensininkai, taip pat 1, dukart teistas už baudžiamąjį nusižengimą viešajai tvarkai bei nusikaltimą žmogaus gyvybei.

Tačiau ši VRK paskelbta Varėnos rajono savivaldybės tarybos sudėtis, kaip ir minėjome, yra preliminari. Galutinius rinkimų rezultatus patvirtinti ir juos oficialiai paskelbti Teisės aktų registre VRK pagal patvirtintą rinkimų grafiką turėtų iki šio sekmadienio, kovo 26 dienos.

Mūsų inf.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai