Šeštadienis, 7 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosStatistika mūsų rajone aptiko ir neraštingų gyventojų

Statistika mūsų rajone aptiko ir neraštingų gyventojų

Lietuvos statistikos departamentas yra paviešinęs detalius gyventojų ir būstų surašymo rezultatus: gyventojų skaičių, jų pasiskirstymą pagal lytį, amžių tautybę, pilietybę, išsilavinimą, teisinę santuokinę padėtį bei tikėjimą…

Rečiausiai apgyvendintas – Varėnos rajonas

Lietuvos statistikos departamentas nustatė, kad daugėja gyvenančiųjų miestuose, žmonės vis labiau keliasi gyventi į rajonus prie didžiųjų miestų, keičiasi gyventojų tankumas. Antai tankiausiai apgyvendintas 2021 metais buvo Mažeikių miestas, o rečiausiai – Varėnos rajonas.

Varėnos rajone 2021 metais buvo 21 137 gyventojų. Absoliučią daugumą – 19 100 – sudarė lietuvių bendruomenė, mažesnė dalis – 1 351 – buvo lenkai, 250 rusų, 134 baltarusiai ir 37 ukrainiečiai.

Rajone yra žmonių iš įvairių pasaulio kraštų

Pagal pateiktus duomenis matyti, kad daugiausia Varėnos rajono gyventojų save priskyrė Romos katalikų religinei bendruomenei (tokių buvo 17 603), 100 žmonių – stačiatikiai ortodoksai, 14 – evangelikai liuteronai. Tuo tarpu duomenys apie kitas mūsų rajone išpažįstamas religijas (sentikių, evangelikų reformatų, musulmonų sunitų, judėjų, unitų, karaimų, naujosios apaštalų bažnyčios) laikomi konfidencialiais, todėl viešai neskelbiami.

Daugiausia Varėnos rajono gyventojų yra gimę Lietuvoje – kiek daugiau nei 20 tūkst., dar 917 – užsienio valstybėse (Rusijoje – 380, Baltarusijoje – 310 ir Kazachstane – 71). Mažiau gyventojų yra gimę Estijoje, Jungtinėje Karalystėje, Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Ukrainoje, Jungtinėse Valstijose, Azerbaidžane, Uzbekistane ir kitose valstybėse.

Apie 21 tūkst. mūsų krašto žmonių turi vieną – Lietuvos Respublikos – pilietybę. Daug mažiau yra Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos ir kitų valstybių piliečių. Tuo tarpu 31 gyventojas turi daugiau nei vieną pilietybę, o jos visai neturinčiųjų rajone yra 16.

Mažai išsilavinusiųjų

Mūsų rajone aukštajį išsilavinimą turi palyginti nedaug žmonių – tik 3 567. Aukštesnįjį (įskaitant specialųjį vidurinį) – 3 668, vidurinį – 6 502, pagrindinį – 3 210, pradinį – 2 272. Nebaigusių pradinės mokyklos, apskritai nelankiusių mokyklos ir neraštingų rajone yra 367.

Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai