Pirmadienis, 9 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosVarėniškiai rinkėjai dar aktyvesni nei buvo

Varėniškiai rinkėjai dar aktyvesni nei buvo

Per pirmąsias dvi išankstinio pakartotinio balsavimo dienas šią savaitę savivaldybėje ir specialiuose punktuose Varėnos rajono merą iš dviejų kandidatų suskubo rinktis daugiau nei 1,5 tūkst. žmonių…

Mero rinkimų II ture šį sekmadienį, kovo 19 dieną, kaip jau žinome, varžysis du kandidatai į Varėnos rajono merus: dabartinis meras Algis Kašėta, I turo rinkimuose pelnęs 4 tūkst. 12 rinkėjų balsų (arba 39,09 proc. nuo rinkimuose dalyvavusių rinkėjų), ir savivaldybės tarybos narys Povilas Saulevičius su 2 tūkst. 318 balsų (arba 22,58 proc. nuo dalyvavusių rinkėjų).

Rinkėjai, dėl vienokių ar kitokių priežasčių negalintys pakartotinai balsuoti mero rinkimuose šį sekmadienį, turėjo galimybę savo valią pareikšti iš anksto balsuodami savivaldybės administraciniame pastate, specialiuose punktuose ir namuose.

Išankstinis pakartotinis balsavimas mūsų rajono savivaldybėje, kaip ir visoje šalyje, prasidėjo šį antradienį, kovo 14 dieną, nuo 7 iki 20 valandos.

Tądien, kaip paskelbė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), išsirinkti Varėnos rajono merą suskubo 727 žmonės, arba 3,88 proc. nuo visų rinkimų teisę turinčių 18 tūkst. 741 rajono gyventojo. Pagal rinkėjų aktyvumą tai – antrasis rezultatas iš 34-ių šalies savivaldybių, kurių merai dar neišrinkti; varėniškius aplenkė tik lazdijiškiai (4,39 proc.). Pasyviausiai savo merą tądien rinkosi trijų Aukštaitijos rajonų –  Panevėžio (0,33 proc.), Šiaulių (0,46 proc.) ir Anykščių (0,48 proc.) – gyventojai.

Taigi šios (kovo 14-osios) dienos varėniškių rinkėjų aktyvumas (727 žmonės, arba 3,88 proc. nuo dalyvavusių rinkėjų), pakartotinai renkant rajono merą, buvo dar didesnis nei vasario 28-ąją, išankstinio balsavimo pirmąją dieną, renkant merą ir rajono tarybą (516 žmonių, arba 2,76 proc.), taip pat didesnis nei prieš ketverius metus pakartotinai renkant merą prieš II turą išankstinio balsavimo pirmąją dieną (596 rinkėjai, arba 2,95 proc.).

Šį trečiadienį, kovo 15-ąją, t. y. antrąją išankstinio pakartotinio balsavimo dieną II turo mero rinkimuose, prie balsuojančiųjų rajono savivaldybėje prisidėjo ir specialiuose punktuose (rajono sveikatos priežiūros, socialinės globos ir pan. įstaigose) paduoti balsai.

Tądien, VRK duomenimis, Varėnos r. savivaldybėje iš anksto savo valią pareiškusių rinkėjų balsų buvo suskaičiuota (per dvi dienas) 1498, spec. punktuose – 127, o iš viso – 1625 balsai (8,67 proc.). Aktyviau už varėniškius balsavo tik lazdijiškiai (9,50 proc.) ir Ignalinos rajono rinkėjai (9,12 proc.), pasyviausiai – Panevėžio ir Šiaulių rajonai (1,43 proc. ir 1,47 proc.). 

Nors per dvi išankstinio balsavimo dienas į rajono savivaldybę atlikti savo pareigos atėjo daugiau varėniškių nei prieš dvi savaites ir daugiau nei prieš ketverius metus (6,62 proc.), Varėnos r. apygardos rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja Rūta Aganauskienė „Merkio kraštą“ informavo, kad viskas vyko sklandžiai.

Savivaldybėje išankstinis pakartotinis balsavimas baigėsi vakar (kovo 16 d.), specialiuose punktuose dar vyksta iki šiandienos (kovo 17-osios) vakaro, o namuose balsuojantys rinkėjai savo valią pakartotiniuose rajono mero rinkimuose dar galės pareikšti ir rytoj (kovo 18 d.)

Pakartotinio balsavimo diena rinkimų apylinkėse, po kurios jau turėsime merą, kokį išsirinksime, – sekmadienis, kovo 19-oji; balsuoti galima nuo 7 iki 20 valandos.

Mūsų inf.

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai