Trečiadienis, 11 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosDar vienas planas Varėnos mieste pastatyti daugiabutį

Dar vienas planas Varėnos mieste pastatyti daugiabutį

„Merkio kraštas“ jau rašė apie verslininkų ketinimus Varėnoje statyti naujus
gyvenamuosius daugiabučius namus, o štai šį pirmadienį rajono savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje visuomenei buvo pristatytas dar vieno daugiabučio Marcinkonių gatvėje projektas…

Daugiabučiui suprojektavo žemės sklypą ir jį išnuomojo
Rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu dar 2015 metais buvo patvirtintas detalusis planas, pagal kurį Varėnos mieste, šalimais Dzūkų ir Marcinkonių gatvių sankirtos (Marcinkonių g. 6A), buvo suprojektuotas 0,1614 hektaro valstybinės žemės sklypas, skirtas daugiabučių gyvenamųjų pastatų arba bendrabučių statybai.
Kai pernai savivaldybės administracija tvirtino jau sulaukusi prašymų tenai statyti daugiabutį, rajono tarybai svarstyti buvo parengtas sprendimo projektas su siūlymu prašyti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Varėnos skyriaus minėtąjį sklypą Marcinkonių g. 6A viešajame aukcione išnuomoti 99-iems metams.
Tuo pačiu siūlyta į nuomos sutartį įtraukti ir keletą sąlygų, įpareigojant sklypo nuomininką per 16 mėnesių nuo sutarties pasirašymo dienos gauti daugiabučio statybą leidžiantį dokumentą bei ne vėliau kaip per 30 mėnesių nuo statybos leidimo išdavimo pabaigti daugiabučio statybas. Terminai galėjo būti pratęsti tik raštišku susitarimu dėl objektyvių ir nuo nuomininko nepriklausančių priežasčių. Statytojas taipogi privalėtų savomis lėšomis iškelti inžinerinius tinklus, trukdančius namo statybai. Neįvykdžius visų paminėtųjų reikalavimų, žemės sklypo nuomos sutartis būtų nutraukiama dėl nuomininko kaltės.
Tąkart tokį sprendimo projektą rajono tarybai pristatę savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus specialistai kalbėjo, jog pastačius daugiabutį Varėnos mieste, atsirastų daugiau galimybių įsigyti gyvenamąjį būstą, o biudžetą papildytų gaunamos lėšos už sklypo nuomą. Rajono tarybos nariai sprendimo projektui pritarė visais balsais.
Susitikimas su investuotojais
Kaip skelbia Valstybės žemės fondas, sklypas Marcinkonių g. 6A aukcione pernai gegužę buvo išnuomotas UAB „Dzūkų apartamentai“ už 281,20 euro per metus.
Prieš keletą savaičių rajono savivaldybė savo internetinėje svetainėje, o vėliau – ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paviešino apie kovo 27-ąją (praėjusį pirmadienį) savivaldybės posėdžių salėje vyksiantį susitikimą su daugiabučio Varėnos Marcinkonių gatvėje statytoju.
Varėniškiai kvietimu beveik nesusidomėjo, mat jų atėjo tik vienas ar du. Be jų, susitikime dalyvavo dar keli savivaldybės administracijos darbuotojai, būsimasis daugiabučio statytojas – UAB „Dzūkų apartamentai“ direktorius Tomas Gulbinas (einantis ir UAB „Adex LT“ vykdančiojo direktoriaus pareigas) su savo komanda bei šiųmetis Darbo partijos kandidatas į merus Remigijus Bugailiškis. Tuo tarpu kiti buvę kandidatai, išrinktieji tarybos nariai ar šiaip vietos politikai į tokį svarbų susirinkimą neatėjo išvis.
Statyboms laukia leidimo
Statinio architektas Tomas Kučinskas negausiems susirinkusiesiems papasakojo ir parodė, kaip ateityje atrodys naujasis daugiabutis Marcinkonių gatvėje. Pranešėjas kalbėjo, kad „pastato vizualizacija buvo kuriama, galvojant apie Varėną, kur yra daug gamtos“.
Modernios statybos 4 aukštų daugiabutyje su 2 laiptinėmis ketinama įrengti 28-is dalinės apdailos butus po 2-3 kambarius nuo 48 iki beveik 80 kvadratinių metrų ploto (12 iš jų turės sandėliukus). Pirmieji aukštai – su terasomis, likusieji – su balkonais. Numatyta būsimą pastatą prijungti prie centralizuoto šildymo sistemos.
Kalbėta ir apie daugiabučio pritaikymą neįgaliesiems bei lauko erdvę vaikams. Taipogi šalia daugiabučio turėtų atsirasti elektromobilių įkrovimo stotelės bei nemokama stovėjimo aikštelė automobiliams (kiekvienam butui po vieną parkavimosi vietą). Norintieji rezervuoti konkrečią stovėjimo vietą turės susimokėti papildomai.
Anot UAB „Dzūkų apartamentai“ direktoriaus Tomo Gulbino, statybų darbus ruošiamasi pradėti dar šiemet, tačiau, kokios bus naujų būstų kainos, jis kol kas neatskleidė, mat statyboms dar laukiama leidimo.
Varėnos nekilnojamojo turto agentūros „Dėdė“ direktorius Mantas Radzevičius pripažįsta, kad butų paklausa Varėnoje didelė, o pasiūla – labai ribota. Vis dėlto jis sakė manantis, kad statybų plėtotojai už naujos statybos butus prašys daugiau pinigų.
„Jie atitiks aukščiausias energinio naudingumo klasės sąlygas, bus šiuolaikiškesni ir ekonomiškesni, kitaip tariant, gyventojai sulauks mažesnių sąskaitų už šildymą“, – naujos statybos butų privalumus vardijo M. Radzevičius.
Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai