Šeštadienis, 14 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosDidžiausi iššūkiai keliaujant su vaikais

Didžiausi iššūkiai keliaujant su vaikais

Pirmosios kelionės su mažyliais gali pareikalauti daug streso. Keliaudami dažnai pabėgame nuo savo įprastos rutinos, todėl tai ypatingai džiugina suaugusius žmones, kurie nori patirti naujų potyrių. Vis dėlto, kalbant apie mažus vaikus, rutina jiems yra labai svarbi, nes padeda jaustis saugiai ir komfortabiliai. Keliaujant į kitą šalį tenka susidurti su laiko zonų pokyčiais, skirtingu maistu, klimatu, gyvenamąja vieta. Kiekvienas pokytis mažylio rutinoje gali sukelti nerimą ir stresą, todėl gali atsirasti sunkumų jį nuraminant. Šiame straipsnyje susipažinsite su didžiausiais iššūkiais, su kuriais galimai susidursite keliaudami su mažyliais.

Miego režimas

Su miego problemomis galite susidurti jeigu keliaujate į šalį esančią kitoje laiko juostoje. Pakitęs laiko suvokimas gali varginti ne tik vaikus, bet ir suaugusius žmones, todėl natūralu, kad reikės išmokti prisitaikyti prie laiko pokyčių. Kūdikiams iki vienerių metų laiko zonų pokyčiai yra sudėtingi, nes jie dar neturi gebėjimo pritaikyti savo miego ritmą prie skirtingų gyvenimo pokyčių. Dažnai pirmaisiais gyvenimo metais dar tik pratiname mažylį prie normalaus miego režimo, todėl kelionėse šis ritmas gali stipriai išsibalansuoti. Stenkitės vaikus pamažu pratinti prie laiko pokyčių likus bent savaitei iki kelionės. Tokiu būdu prisitaikymas jiems bus lengvesnis. Nedarykite klaidos, mėgindami įvairiais būdais išlaikyti vaiką budrų, kad jis nemiegotų dienos metu. Naujoje vietoje vaikui gali reikėti daugiau poilsio, todėl leiskite jiems ilsėtis  ir dienos metu. Svarbiausia, kad miegas nebūtų per daug ilgas ir jis sugebėtų užmigti ir nakties metus. Keliaudami su mažais vaikais juos galite migdyti auto kėdutėje. Puikus kokybiškų vaikiškų kėdučių pasirinkimas yra https://autoviskas.lt/vaikiskos-auto-kedutes. Čia rasite universalių auto kėdučių, kurios tikrai bus naudingos skirtingų kelionių metų.

Negalavimai

Deja, bet pasikeitus oro sąlygoms, mažieji keliautojai yra linkę susirgti. Dėl to, visada privalote pasirūpinti ne tik pirmosios pagalbos vaistinėle, bet ir papildomais vaistais nuo galimų negalavimų. Esant kitoje šalyje iš anksto pasidomėkite kur galėsite rasti artimiausią vaistinė ir gydimo įstaigą įvykus nelaimingiems atsitikimams. Prieš keliaudami visada pasirūpinkite draudimu. Jis bus labai svarbus ne tik netikėtai susižeidus, bet ir įvykus kitiems nenumatytiems iššūkiams keliaujant. 

Valgymas kelionėje

Dažnu atveju mažyliai yra labai išrankūs valgytojai, todėl gali būti iš ties sunku atrasti maistą, kuris patenkintų jų norus. Tėvai daro didelę klaidą bandydami vaikus priversti valgyti naujus dar nebandytus patiekalus. Taip gali kilti daug nesutarimų, kurie suerzins ne tik vaikus, bet ir suaugusius. Jeigu vaikas nenori išbandyti kažko naujo pasiūlykite jiems maisto kuo panašesnio į tą kurį gaminate namuose. Įvairios košės, makaronai, kepintos daržovės – puikus pasirinkimas vaikams, kurie yra gana išrankūs. Stenkitės, kad vaikai kelionės metu nevalgytų per daug greito maisto ir saldumynų, nes tai gali sukelti skrandžio negalavimus. Patariama po ranka visada turėti sveikų užkandžių: riešutų, vaisių, džiovintų uogų ir sausainių be pridėtinio cukraus. Visada turėkite didelį kiekį vandens. Jeigu nesate tikri dėl vandens kokybės šalyje, pirkite jį iš prekybos centrų. 

Netikėti gedimai

Dažnai pirmosioms kelionėms su vaikais tėvai pasirenka automobilį. Keliaudami mašina galite pasiimti su savimi norimą kiekį daiktų, patys lengvai planuotis savo maršrutą, nereikia sukti galvos dėl atidėtų skrydžių. Vis dėlto, prieš vykdami į kelionę privalote pasirūpinti, kad jūsų automobilis yra techniškai tvarkingas, turite visus svarbius dokumentus ir draudimą. Apgalvokite ar visi svarbiausi automobilių aksesuarai yra tvarkingi, tinkamai pritvirtinti automobilyje. 

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai