Ketvirtadienis, 12 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosEnerginio naudingumo sertifikatas būtinas dokumentas notarinio sandorio metu?

Energinio naudingumo sertifikatas būtinas dokumentas notarinio sandorio metu?

Ar parduodant pastatą Lietuvoje reikalingas energinio naudingumo sertifikatas?

Taip, Lietuvoje parduodant pastatą reikalingas energinio naudingumo sertifikatas. Energinių pastatų sertifikavimo sistema Lietuvoje buvo įdiegta remiantis Europos Sąjungos energinio naudingumo direktyva, kurios tikslas yra skatinti energijos vartojimo efektyvumą ir mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją iš pastatų sektoriaus.

Energetinio naudingumo sertifikatas yra oficialus dokumentas, kuriame pateikiamas pastato energinio naudingumo įvertinimas. Jis nurodo pastato energinio naudingumo klasę, kuri rodo, kiek efektyviai pastatas naudoja energiją ir kiek energijos jis gali sutaupyti. Sertifikatas taip pat pateikia informaciją apie pastato šilumos izoliaciją, šildymo sistemą, šildymo energijos šaltinį ir kitus svarbius energijos vartojimo aspektus.

Pastato energinio naudingumo sertifikatas yra būtinas parduodant ar nuomojant pastatą Lietuvoje. Sertifikavimą atlieka energinio naudingumo sertifikavimo ekspertai, kurie atlieka pastato energinio naudingumo skaičiavimus ir parengia sertifikatą. Sertifikavimo procesas apima pastato techninės dokumentacijos analizę, duomenų rinkimą, skaičiavimus ir galutinio sertifikato išdavimą.

Pastatų energinio naudingumo sertifikatas yra svarbus informacijos šaltinis potencialiems pirkėjams ar nuomininkams, nes jis padeda įvertinti pastato energijos sąnaudas ir numatyti galimus būsimus šilumos ar šaldymo išlaidų dydžius. Sertifikatas taip pat padeda skatinti pastatų savininkus atlikti energijos vartojimo efektyvumo patobulinimus, tokius kaip šilumos izoliacijos gerinimas ar energijos taupymo technologijų diegimas.

Todėl, norint parduoti pastatą Lietuvoje, svarbu gauti energinio naudingumo sertifikatą ir pateikti jį potencialiems pirkėjams ar nuomininkams.

Ar yra išimčių, kada parduodant pastatą galima įvykdyti sandorį be energetinio naudingumo sertifikato?

Pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus, parduodant pastatą Lietuvoje įprastai reikalaujama energetinio naudingumo sertifikato. Tačiau yra kelios išimtys, kada šis reikalavimas gali būti nepritaikytas. Štai keletas situacijų, kai energetinio naudingumo sertifikatas gali nebūti reikalaujamas:

  1. Kultūros paveldo objektai: Jei pastatas yra kultūros paveldo objektas, energetinio naudingumo sertifikavimas neatliekamas, jei tai gali pakenkti pastato istorinei vertei arba atliktiems renovacijos darbams.
  2. Laikini pastatai: Pastatai, kurie nėra reguliariai apšildomi arba yra naudojami tik laikinai (pavyzdžiui, sodo namelis), tokiems pastatams energetinio naudingumo sertifikavimo procesas neprivalomas.
  3. Prastos būklės pastatai: jei pastatas neturi veikiančios šildymo sistemos, sugriuvęs ar labai prastos būklės.
  4. Notariškai tvirtintos sutartys: Yra situacijų, kai notaro patvirtinta sutartis gali būti sudaryta be energetinio naudingumo sertifikato, bet su sąlyga, kad naujas savininkas prisiims atsakomybę už sertifikato gavimą po sandorio sudarymo.

Vis dėlto, nors yra ir daugiau išimčių, prieš pirkdami ar parduodami pastatą rekomenduojama pasitarti su nekilnojamojo turto profesionalais, teisininkais ar ekspertais kurie atlieka energinio naudingumo skaičiavimus. Jie galėtų suteikti tikslią informaciją ir patarimus atsižvelgiant į konkrečią situaciją.

Energinio naudingumo sertifikatų išdavimas visoje Lietuvojehttps://sertifikatas24.lt/

Tel. 8 622 90042

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai