Antradienis, 10 spalio, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosJau prabėgo dar vieni mokslo metai, o kas laukia kitais?

Jau prabėgo dar vieni mokslo metai, o kas laukia kitais?

Rajono mokyklose jau nuaidėjo paskutinis skambutis, abiturientams prasidėjo brandos egzaminai; o kokios naujovės laukia kitais mokslo metais ir kiek vaikų – daugiau ar mažiau – susirinks į mūsų mokyklas bei darželius?…

Vaikų rajono mokyklose ir darželiuose nesumažėjo
Po šių vasaros atostogų rugsėjo 1-ąją į mūsų rajono mokyklų suolus susės 1 tūkst. 733 mokiniai, o darželį lankys 638 mažyliai. Lyginant su praėjusiais mokslo metais mokinių padaugės vos 4-iais, tuo tarpu darželiuose vaikų turėtų būti maždaug 150-čia daugiau.
Rajono taryba paskutiniajame posėdyje patvirtino mokinių skaičių skirtingose ugdymo įstaigose. Peržvelgus šiuos duomenis, matyti, kad daugiausia vaikų mokysis Varėnos „Ryto“ progimnazijoje – iš viso 770, Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijoje – 369, Merkinės Vinco Krėvės gimnazijoje – 190, o Valkininkų gimnazijoje – 166. Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio pagrindinėje mokykloje mokysis 116 vaikų, o Matuizų pagrindinėje mokykloje – 102 mokiniai.
Tuo tarpu Varėnos „Žilvičio“ vaikų lopšelį-darželį ruošiasi lankyti 40 priešmokyklinukų ir 165 ikimokyklinukai, Varėnos „Pasakos“ vaikų lopšelyje-darželyje bus 45 priešmokyklinukai ir 145 ikimokyklinukai. „Žilvičio“ Panočių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyrius turės 10 ikimokyklinukų, Valkininkų gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ugdymo skyriuje – 52 vaikai, Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ugdymo skyriuje – 99 vaikai, Gudžių skyriuje – 6 vaikai, Žilinų ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo skyriuje – 5 vaikai, Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ugdymo skyriuje – 20 vaikų, Matuizų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ugdymo skyriuje – 39 vaikai.
Ukrainiečių vaikų „integracija gana sėkminga“
Nuo karo Ukrainoje pradžios į Lietuvą atvyko beveik 75 tūkst. ukrainiečių, iš jų – beveik 26 tūkst. vaikų. Varėnos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjos Stasės Bingelienės „Merkio kraštui“ pateiktais skaičiavimais, mūsiškes mokyklas turėtų lankyti 37 ukrainiečių vaikai. Praėjusiais mokslo metais tokių vaikų irgi buvo panašiai – apie 30.
„Neišsibėgiojo, vadinasi, integracija gana sėkminga. Mokiniams iš Ukrainos sudaromas individualus mokymosi planas, skiriamos papildomos valandos lietuvių kalbos gebėjimams ugdyti, sudarytos galimybės lankyti dalykų konsultacijas bei namų darbų ruošos klubą, neformaliojo ugdymo būrelius. Bendraamžiai kuratoriai padeda atlikti užduotis, jei reikia, – vertėjauja pamokose. Tėvų prašymu sudarytos sąlygos mokytis nuotoliniu būdu pagal Ukrainos bendrąsias ugdymo programas ukrainiečių kalba ir papildomai mokytis lietuvių bei anglų kalbos mūsų mokykloje. Ikimokyklinio ugdymo įstaigose visiems ukrainiečių vaikams suteikiama kompleksinė pagalba“, – aiškino S. Bingelienė.
Dviem gimnazijoms ir progimnazijai žada pusantro milijono eurų
Kaip žinia, pernai šalies mokyklose pradėta įgyvendinti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuota „Tūkstantmečio mokyklų“ švietimo pažangos gerinimo programa. Jos įgyvendinimui numatyta net 210 mln. eurų.
Į pažangos plano projektą buvo įtrauktos trys rajono mokyklos, tai yra Varėnos „Ąžuolo“ ir Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos bei Varėnos „Ryto“ progimnazija (apie tai rašėme praėjusių metų rugsėjo 2 dienos „Merkio krašto“ straipsnyje „Kai kurioms rajono mokykloms šie mokslo metai nebus įprasti“).
Anot Švietimo skyriaus vedėjos S. Bingelienės, minėtosios rajono mokyklos pateko į antrąjį programos etapą, o pažangos planas bei investicinis projektas jau pateikti Europos socialinio fondo agentūrai vertinti. „Apie 1,5 mln eurų investicijų yra suplanuota minėtų savivaldybės mokyklų infrastruktūrai ir veikloms. Rudenį turėtų būti pasirašytos sutartys ir pradėtos įgyvendinti pažangos plano priemonės“, – sakė „Merkio krašto“ pašnekovė.
Laukia pasikeitimai
„Merkio kraštą“ Švietimo skyriaus vedėja S. Bingelienė taip pat informavo, kad skirtingų dalykų mokytojų šiuo metu netrūksta, užtat reikia kitų specialistų – logopedo bei specialiojo pedagogo.
Ateinantys mokslo metai, kaip ir kiekvieni, pasitiks su naujovėmis. Viena jų, pasak S. Bingelienės, yra tai, kad nelyginių klasių mokiniai mokysis pagal atnaujintas ugdymo programas, tuo tarpu lyginėse klasėse bus tęsiamos ir užbaigiamos dabartinės programos. Pagal atnaujintas programas visų klasių mokiniai pradės mokytis kitąmet.
O dar šiemet egzaminus išlaikę abiturientai gaus jau nebe popierinius, bet skaitmeninius brandos atestatus. Tai numatyta pakeistoje Pažymėjimų ir brandos atestatų išdavimo tvarkoje, įsigaliojusioje nuo šių metų gegužės 1 dienos.
Evelina Kuliešė

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai