Trečiadienis, 24 balandžio, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
PradžiaNaujienosKą mokyklos veiks už pusantro milijono eurų?

Ką mokyklos veiks už pusantro milijono eurų?

Šį trečiadienį Varėnos švietimo centre buvo pristatytas programos „Tūkstantmečio mokyklos“ planas, pagal kurį trijų mūsų rajono ugdymo įstaigų – Merkinės Vinco Krėvės ir Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijų bei Varėnos „Ryto“ progimnazijos – tobulinimui yra numatyta pusantro milijono eurų…

2022 metais šalies mokyklose prasidėjo švietimo pažangos gerinimo programos „Tūkstantmečio mokyklos“ (TŪM) įgyvendinimas. Jos sumanytoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija tikisi, kad programa padės sumažinti mokymosi sąlygų ir pasiekimų nelygybę bei atnaujinti ir sustiprinti mokyklas. Bendras projekto biudžetas – 210 mln. eurų (Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo fondo lėšos ir ne daugiau kaip 44,1 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų pridėtinės vertės mokesčiui (PVM) kompensuoti).
Ministerija skelbia, kad programoje jau dalyvauja iš viso 270 mokyklų. Pagal TŪM nuostatas programoje gali dalyvauti ne mažiau kaip 200 mokinių turinčios mokyklos. Varėnos rajono tarybos sprendimu į pažangos plano projektą buvo įtrauktos trys mūsų rajono ugdymo įstaigos – Varėnos „Ąžuolo“ ir Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos bei Varėnos „Ryto“ progimnazija. Šių trijų mokyklų infrastruktūrai ir veikloms yra suplanuota 1,5 mln. eurų investicijų (paramos dydis, priklausantis nuo mokinių skaičiaus bei pažangos projekto vertės, kurį rengia pačios savivaldybės, svyruoja nuo 500 tūkst. iki 43 mln. eurų per visą projekto laikotarpį iki 2026-ųjų).
Užvakar Varėnos švietimo centre buvo pristatytas TŪM pažangos planas, kurį parengė rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Rima Svirskienė ir programoje dalyvaujančių mokyklų vadovai – Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos direktorė Milda Padegimaitė, Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos direktorė Regina Sakalauskienė ir Varėnos „Ryto“ progimnazijos direktorius Vygantas Pavalkis.
Be projekto rengėjų, pristatyme dalyvavo projekto partnerės Europos socialinio fondo agentūros (ESFA) atstovės Rita Patalavičienė, Živilė Etevičiūtė ir Urtė Sabutytė, taip pat rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Stasė Bingelienė, vicemeras Tomas Šimukonis, rajono pedagogai ir kiti.
Visus pasveikinęs ir investicijomis į švietimą pasidžiaugęs rajono vicemeras T. Šimukonis kalbėjo, kad dalyvavimas TŪM programoje yra labai svarbus ne tik mokiniams, bet ir visai švietimo bendruomenei. O štai ESFA ekspertė R. Patalavičienė, trumpai apžvelgusi rajono mokyklų švietimo pažangos planą, palinkėjo, kad užsibrėžti tikslai realizuotųsi kuo sklandžiau.
Kaip jau minėjome, Varėnos rajono mokyklų pažangos plano įgyvendinimui atiteko pusantro milijono eurų (su PVM – 1 mln. 684 tūkst. 637 eurai). Didžiąją dalį lėšų – 558 tūkst. 129 eurus – ruošiamasi skirti minėtųjų trijų rajono mokyklų aprūpinimui įranga, baldais ir mokymo priemonėmis, 473 tūkst. 984 eurai numatyti infrastruktūros atnaujinimui ir remontui, mokyklų vadovų ir pedagogų kompetencijos stiprinimui numatyta 314 tūks. 302 eurai, mokyklų išteklių prieinamumo gerinimui – 228 tūkst. 355 eurai, ugdymo veiklų ir užsiėmimų organizavimui – 65 tūkst. 943 eurai, investicinio projekto parengimo išlaidoms – 10 tūkst. 890 eurų.
Evelina Kuliešė

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brangiai perka miškąspot_img
- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

Naujausi komentarai